Besides po pandemicznej przerwie wracają do grania!

Besides “Trasa Polska 2022” w Klub Zaścianek – 22.10.2022 – Kraków

Jak mówi sam zespół: Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż po pandemicznej przerwie zespół nareszcie wyruszy w trasę. Już tej jesieni pojawimy się w Polsce i za granicą prezentując m.in. materiał z płyty Bystanders, która doczeka się w końcu właściwej premiery na koncertach

Pojawi się też zupełnie nowy numer, zamykający tematykę „Bystanders”.

Nie możemy się już doczekać spotkań z Wami oraz wspólnego przeżywania emocji.

Zapraszamy!

Start: 20.00

Support: TBA

Bilety:

Przedsprzedaż: 50 zł

W dniu koncertu: 60 zł

 

https://ticketclub.pl/koncerty/besides-trasa-polska-2022-klub-zascianek-krakow-1960/?fbclid=IwAR3hpRpY6uGoBcBgvih9PDrOrCrZTiJv5ndj-OwsFbMGLQLwlr2jdID26Zo

https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/besides/?partner=academica&promotion=active&fbclid=IwAR0QFhLy8OUk7ioFHru2w7pIJRzLdWHw3LqiqqNvii0agnT7Xf77jaL6BJA

 

Yenisei
Założony w 2018 Yenisei to instrumentalny, post-rockowy kwintet z Krakowa. Muzycznie zespół łączy instrumentalny post-rock z elementami ambientu i elektroniki tworząc mocno klimatyczne kompozycje inspirowane ludzkimi emocjami.
Zespół ma na swoim koncie dwa albumy – The Last Cruise wydany w Listopadzie 2019 oraz Reflections wydany w Październiku 2021.
Zachwyt
zachwyt to oświęcimski zespół balansujący pomiędzy post-punkowym chłodem a shoegaze’owym ciepłem. Powstał z inicjatywy Miłosza Boińskiego jako jednosobowy projekt, którego debiutancka EPka została nagrana w całości przez jedną osobę.
Skład:
Gitara, Wokal – Miłosz Boiński
Gitara – Szymon Całus
Gitara basowa – Marcin Boiński
Perkusja – Bartłomiej Palewicz
B17
Zespół B17 powstał w grudniu 2014 r. a ich pierwszy koncert miał miejsce podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Skład zespołu tworzy trójka braci: Dawid – gitara basowa, Damian – perkusja i Kamil Wołczasty – gitara elektryczna oraz przyjaciel Łukasz Urbański – gitara elektryczna. Wszyscy są absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku.
Zespół B17 z powodzeniem brał udział w licznych konkursach muzycznych. W 2015 roku swoje występy dla szerszej publiczności rozpoczął ogromnym wyróżnieniem – formacja B17 wzięła udział w Konkursie dla Młodych Muzyków Nowe Źródła Gorajec 2015 w kategorii Rock, organizowanym przez Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”. Podczas finału tego konkursu w Tomaszowie Lubelskim, Jury zafascynowane występem młodych artystów przyznało im I Nagrodę w kategorii Rock.
Kolejnym dużym osiągnięciem jest I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz nagroda specjalna Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej “Women’s Power” w Grójcu koło Warszawy, gdzie zespół występował razem z Weroniką Jeleśniański.
Zespół B17 promuje ambitną progresywną i post-rockową muzykę, zarówno w wersji instrumentalnej jak i z wokalem. W roku 2018 zostali finalistami międzynarodowego festiwalu Carpathia Rzeszów Festival, na którym zaprezentowali autorski utwór „AKI”, który już wcześniej został doceniony przez jury XII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O GĘSIE PIÓRO” w SDK w Stalowej Woli. Spośród 64 uczestników kategorii „Muzyka”, chłopaki z B17 okazali się najlepsi i zdobyli tam główną nagrodę. Była to jednak instrumentalna wersja „AKI”, natomiast podczas Carpathia Rzeszów Festival muzyka została wzbogacona o piękny wokal Weroniki, który idealnie wkomponował się w muzykę, której twórcami są sami członkowie zespołu. Tekst utworu napisał Mariusz Tenerowicz. W 2006 roku podczas tego samego festiwalu to zespół PECTUS wygrał Grand Prix Carpathii. Zespół B17 miał okazję supportować ich podczas koncertu w Leżajsku w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016.
Rok 2018 to również powstanie pierwszego demo zespołu, tj. płyty „Changes”. Aktualnie zespół jest w trakcie realizacji materiału na ich pierwszy, mocno rozbudowany album koncepcyjny, przy którym chcą nawiązać współpracę z wieloma zaprzyjaźnionymi artystami z Leżajska i okolic – choć nie tylko, ponieważ np. solo na klawiszu nagrał już dla zespołu sam Derek Sherinian z Kalifornii znany ze współpracy z między innymi takimi zespołami jak KISS, Planet X, Alice Cooper, Dream Theater czy Sons of Apollo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!