Debiutancki singiel i teledysk Macieja Pruchniewicza

Do stacji radiowych trafia utwór „Opowieść o Ziemi“, debiutancki singiel Macieja Pruchniewicza. Teledysk jest już dostępny w serwisie YouTube:

Maciej Pruchniewicz gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach, współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojciechem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Małgorzatą Ostrowską, Czesławem Mozilem, Katarzyną Groniec, Antonim Gralakiem, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe
i przez wiele lat grał w zespole Hot Water. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.


Artysta o utworze „Opowieść o Ziemi”:

„Taki mój prywatny protest-song.

Sytuacja dość mocno potrząsa mą głową…

Mam nadzieję, że jeszcze jest czas i się opamiętamy…

Jako że samą muzyką trudno by było w sposób oczywisty przekazać moje myśli, więc potrzebny był obrazek. Cudowny klip do piosenki zbudowała Aleksandra Leszczyńska.
Ja wymyśliłem tę piosenkę, zagrałem na gitarach, przy dźwiękach slide pomógł Maciej Sobczak, a ładnie to wszystko ułożył i coś tam od siebie dołożył Paweł Cieślak.”
Maciej Pruchniewicz pracuje nad swoją pierwszą płytą, której premiera planowana jest na 2023 rok.


Nagranie: Maciej Pruchniewicz, Studio Załuski w Załuskach k/ Warszawy

Miks, mastering, produkcja: Paweł Cieślak, Hasselhoff Studio w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!