Rozmowa z Karoliną Szczurowską

Karolina Szczurowska to 20-letnia artystka młodego pokolenia, która zadebiutowała w 2018 roku w programie „The Voice of Kids” w drużynie Dawida Kwiatkowskiego, dwa lata później wydała swój debiutancki album pt. „KARO” na której znalazło się 10 utworów z czego, aż 5 utworów była singlami m.in. utwór pt. „Poranna” z Antkiem Smykiewiczem. Album zdobył bardzo dobre recenzje od dziennikarzy oraz słuchaczy. Do dnia dzisiejszego utwory grane są w wielu stacjach regionalnych. W 2021 roku Artystka wzięła udział w dorosłej edycji programu „The Voice of Poland” trafiając do drużyny Marka Piekarczyka.

Po rocznej przerwie spowodowanej rozpoczęciem studiów medycznych powraca z nowym materiałem, który jest podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie odbiorców i jednocześnie zakończeniem pewnego artystycznego etapu a zarazem zapowiedzią nowego wizerunku, który zbliża się wielkimi krokami. Na kanale YouTube Artystki można zobaczyć klip do singla pt. „Kwiatki”, jest to jeden z dwóch singli, który Karolina przygotowała na zakończenie muzycznej ery płyty „KARO”.Karolina wspomina, iż „Kwiatki to piosenka, którą napisałam będąc w niesamowitej relacji, która ciągle trwa. Jest to relacja, która zaczęła się bardzo spontanicznie od bukietu polnych kwiatków po bukiet róż, szczere uczucie i miłość. Podczas tworzenia, zależało mi żeby przekazać, że nie spodziewamy się kiedy taka miłość pojawi się w naszym życiu, może dziać się to bardzo niespodziewanie i wywrócić nasz świat do góry nogami. Klip przedstawia moją relację z osobą która tworzy wspólnie ze mną tą piękną historię. Na każdego z nas gdzieś w świecie czeka właśnie taka osoba, i każdemu z Was życzę jej odnalezienia.”

 

1.Czy korzystając z okazji, iż współpracowałaś przed programem „The Voice of Poland” z Antkiem Smykiewiczem czy podpytałaś go o  jego doświadczenia  z tym programem?

 

Nawet o tym nie pomyślałam, był to wtedy okres kiedy skupiłam się totalnie na promocji mojej płyty. Nie miałam wtedy w planach wzięcia udziału w castingach do programu “The Voice of Poland”.

 

 1. Myślisz, że dobrym pomysłem jest branie udziału w programach tego typu?

 

Jeżeli idziesz tam z planem na siebie to pewnie, że tak! Jest to świetna promocja i kanał poprzez który może pokazać światu swój talent. Obserwując uczestników programu typu talent show odnoszę wrażenie, że coraz częściej uczestnicy są świadomi tego jak to wszystko wygląda i świetnie wykorzystują swoją szansę.

 

 1. Rozumiem, że decyzja wzięcia udziału w „The Voice of Poland” była decyzją spontaniczną, nie był to krok promocyjny Twojej twórczości?

 

Totalnie było to spontaniczne! Promocja mojej płyty była już zakończona i chciała nabrać dystansu do tego wszystkiego. Szukała czegoś gdzie mogłabym zdobyć kolejne, fajne doświadczenie i tak oto znalazła się w „The Voice od Poland”. Zgłosiłam się tam dosłownie na 3 minuty przed końcem castingu dzięki mojej mamie.

 

 1. Patrząc na Twoje osiągnięcia przed programem narzuca się pytanie czy czułaś presję, bałaś się, że nikt z jury się nie obróci?

 

Tak! To było bardzo stresujące. Na szczęście nie było finalnie tak źle i trafiłam do kolejnych etapów. Jednakże wychodzę z założenia, że to co nam się trafia w życiu dzieje się po coś i nawet gdybym nie przeszła dalej byłoby to doświadczenie, które doprowadziłoby mnie gdzieś dalej.

 

 1. Dobrym przykładem jest aktualna jurorka programu – Lanberry. Finalnie pokazała, że mimo niepowodzenia w programie można po kilku latach znaleźć się w fotelu jurorskim.

 

Idealny przykład na to, że wszystko dzieje się po coś. Mimo, że miała mały fuck up w programie nie poddała się, ba może i dostała większego kopa do motywacji, aby wrócić ze zdwojoną siłą i usiąść na fotelu jurora. Za Gosię trzymam mocno kciuki, bo jest to przezdolna Artystka.

 

 1. Wiele osób biorąca udział w programach typu talent show bierze co roku w krajowych eliminacjach do konkursu piosenki Eurowizji. Czy kiedykolwiek chciałaś wysłać takowy numer albo masz w planach wzięcie udziału w preselekcjach?

 

Dlaczego nie?! Lubię ten konkurs. Obecnie nie mam utworu, który nadawałby się na ten konkurs, ale pomyślę o tym. Może uda się wysłać zgłoszenie do konkursu eliminacji w przyszłym roku. Raz już miałam podejście do preselekcji, niestety nie udało się.

 

 1. Jaki numer zgłosiłaś do krajowych eliminacji?

 

Był to numer pt. „Przebudzenie” z mojego debiutanckiego albumu.

 

 1. Czy numer, który chciałabyś wysłać na krajowe eliminacje byłby w języku polskim czy angielskim?

 

Raczej były to mix języka polskiego z angielskim. Chyba dobrze takie połączenia grają na Eurowizji.

 

 1. Myśli, że Twój najnowszy singiel pt. „Kwiatki” nadawałby się na Eurowizję?

 

Totalnie nie. Jest to muzyka spokojna, typowy letni numer, który nie miałby szans na to, aby przebić się na tak kolorowym konkursie. Wolałabym wysłać jakiś elektroniczny, mocniejszy numer.

 

 1. Czy to są te zmiany, które ogłosiłaś? Chciałabyś pójść w taneczno-elektroniczną muzykę?

 

Nie do końca. Nie chce do końca zdradzać co to będzie, ale na pewno będzie to bardziej dojrzalsza muzyka. Materiał, który tworzyłam na pierwszy album był materiałem tworzonym od razu po programie „The Voice Kids”, moje poglądy, doświadczenie jak i cały świat troszkę się zmieniły, chciałabym przekazać słuchaczom moje nowe odczucia.

 

 1. Czego możemy się spodziewać w takim razie?

 

Obserwujcie moje media społecznościowe, małymi kroczkami będę zdradzała co tam się u mnie dzieje nowego.

 

 1. Czy kolejny zapowiedziany singiel jest już tą zmianą?

 

Można tak powiedzieć, w tym numerze zmiany na pewno nastąpiły przede wszystkim w wizerunku oraz w warstwie tekstowej, która na pewno jest dojrzalsza.

 

 1. Kiedy będziemy mogli go usłyszeć?

 

Będzie to listopad. Data nie jest jeszcze znana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!