Premiera płyty Męskie Granie 2022 już 25 listopada!

Za nami największa trasa Męskiego Grania w historii. W tym roku sponsorowany przez markę Żywiec projekt odwiedził aż osiem miast, a w line-upie wydarzenia znalazło się ponad 80 wykonawców, którzy zagrali aż 180 koncertów. Zapisem tych wyjątkowych muzycznych emocji jest wydawnictwo, które pojawi się w sklepach 25 listopada. Od 4 listopada dwupłytowy album dostępny jest w preorderze. Dziś premierę ma także pierwszy singiel z płyty – Orkiestra/Pani w obuwniczym w wykonaniu Męskie Granie Orkiestry.

ARTYŚCI: MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA 2022

TYTUŁ SINGLA: „ORKIESTRA / PANI W OBUWNICZYM”

WYDAWCA: MYSTIC PRODUCTION

PREMIERA: 4.11.2022

Dwie godziny najlepszej polskiej muzyki

Album Męskie Granie 2022 zawiera najlepsze wykonania utworów zarejestrowane podczas zakończonej w sierpniu trasy. Tegoroczny projekt był jeszcze bardziej eklektyczny niż podczas wcześniejszych edycji, a z dwóch scen wybrzmiały nowe muzyczne gatunki, w tym rap, jazz czy elektro, co będzie można usłyszeć także na albumie. Na każdym z koncertów pojawiły się dwa nowoczesne mobilne studia – każde z nich przejechało po Polsce ponad 3000 km. W ten sposób udało się nagrać ponad 200 godzin koncertów, z czego na płytę wyselekcjonowano ponad dwie godziny muzyki. Premiera albumu zaplanowana została na 25 listopada, a krążek dostępny jest w preorderze od 4 listopada.

Premiera singla

W samo południe, 4 listopada, odbyła się także premiera pierwszego singla zapowiadającego wydawnictwo – Orkiestra/Pani w obuwniczym w wykonaniu trzech członków tegorocznego składu Męskie Granie Orkiestry – Kasi i Jacka Sienkiewiczów (Kwiat Jabłoni) oraz Zalewskiego. Na dwóch płytach znajdzie się jeszcze 13 innych utworów, w tym m.in. tegoroczny singiel Jest tylko teraz, Polskie tango, Zwiedzam świat czy Kawałek podłogi.

– Za nami największe Męskie Granie w historii – mówi Dorota Nowakowska, Manager Marki Żywiec. – Zaprosiliśmy do współpracy artystów z bardzo odmiennych muzycznie rejonów i jeszcze bardziej otworzyliśmy się na nowe gatunki muzyczne. Te wszystkie zmiany słychać na naszym najnowszym wydawnictwie. To dwie godziny najlepszej polskiej muzyki – dodaje Nowakowska.

Płyta powstała we współpracy z Mystic Production. Wytwórnia odpowiadała za nagranie i wydanie albumu.

 

Wyłącznym sponsorem trasy jest marka Żywiec. Organizatorem trasy Męskie Granie jest Agencja Live.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!