Polski duet anYkara w międzynarodowym projekcie upamiętniającym znaną włoską artystkę

Duet anYkara, czyli Karina i Andrzej Kita wziął udział w międzynarodowym projekcie, poświęconym pamięci znanej włoskiej piosenkarki Azzurry Lorenzini. Owocem współpracy z artystami z całego świata jest singiel „Letto 23”.

Udział w projekcie „Letto 23” to olbrzymie wyróżnienie i docenienie ich twórczości, bowiem na płycie znalazło się zaledwie 10 artystów z różnych krajów. – W piękną listopadową jesień 2021 roku dzwoni telefon z pytaniem, czy wzięlibyśmy udział w castingu. Znany włoski producent muzyczny Giovanni Errera poszukiwał wokalistów z Polski, którzy zaśpiewaliby piosenkę włoską znanej piosenkarki Azzurry Lorenzini, ale w polskojęzycznej wersji – mówi Karina Kita.

Giovanni Errera to organizator m.in. słynnego San Remo Rock Festival i producent płyty poświęconej pamięci Azzurry Lorenzini. W związku z tym, że Karina i Andrzej od wielu lat dedykują swoją muzyczną działalność włoskim brzmieniom, z radością przyjęli propozycję udziału w projekcie.

Piosenka „Letto 23”, czyli Łóżko nr 23 została napisana i skomponowana przez Giovanniego Errerę dla włoskiej wokalistki Azzurry Lorenzini. Jej marzeniem było, aby piosenka „Letto 23” była śpiewana w różnych językach, w różnych częściach świata, a dochód z jej sprzedaży przeznaczony był na wparcie dla osób zmagających się z nowotworem – opowiada Karina Kita. Słowa do polskiej wersji utworu napisała Sylwia Gawłowska.  

Za utworem stoi tragiczna historia włoskiej wokalistki. Po walce z czerniakiem zmarła 17 grudnia 2019 roku w wieku zaledwie 32 lat. Niespełna miesiąc wcześniej nagrała utwór „Letto 23” z tekstem pełnym emocji i tęsknoty za życiem. – Azzurra śpiewa hymn do życia, na które patrzyła ze szpitalnego łóżka nr 23, gdzie dzień po dniu walczy się o życie ze śmiercią, gdzie patrzy się innymi oczami, ale z uśmiechem na twarzy – dodaje Andrzej Kita. 

Wszyscy wokaliści wzięli udział w przedsięwzięciu „Letto 23 Azzurra’s Tribute” charytatywnie. Do utworu powstał teledysk.  W wersji międzynarodowej duet występuje obok artystów z całego świata.  

Link do teledysku anYkara – Letto 23 (Polish version)

Link do teledysku wokaliści z całego Świata: Letto 23 Azzurra’s Tribute

W tym roku duet anYkara obchodzi 22-lecie działalności artystycznej. Koncertował z największymi gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej i zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą.Nagrał trzy płyty z największymi przebojami włoskiego duetu wszechczasów: Al Bano & Romina Power. Warto tez wspomnieć, że w październiku duet wydał swój kolejny album „Amore per L’Italia”, czyli największe włoskie przeboje duetu
Al Bano & Romina Power.

 

Oficjalny kanał YouTube:

https://www.youtube.com/user/zespolankara

Oficjalny Facebook:

https://www.facebook.com/zespol.ankara www.anYkara.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!