Nowa piosenka „Endless” od zespołu GLASSPOP

Do stacji radiowych trafia piosenka „Endless“, trzeci singiel promujący płytę zespołu Glasspop „The Eternal Kingdom Of Self-Delusion“, która ukazała się w kwietniu 2022r.

Teledysk „Endless” jest już dostępny w serwisie YouTube:

Glasspop powstał w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go (“nie-nowi” lecz) doświadczeni muzycy, znani z takich zespołów jak: UFly, Hot Water, Eleanor Gray, Wolna Sobota, Tfaruk Love Communication.

„Glasspop to odpowiedź na nasze muzyczne poszukiwania i próba zdefiniowania samych siebie jako artystów. Chcemy tworzyć i być na muzycznej scenie na swoich własnych zasadach” – mówią muzycy.

Klasyczne instrumentarium: wokal, gitara, bas i bębny dają szorstką, energetyczną, prawdziwie rock’n’rollową duszę, a wykorzystanie sampli i elektronicznych brzmień dodaje świeżości co powoduje, że ich twórczość jest bezkompromisowa i wolna od ograniczeń.

Glasspop koncertował w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii.

 

Zespół o płycie „The Eternal Kingdom Of Self-Delusion”:

„The Eternal Kingdom of Self Delusion” to druga płyta w dorobku zespołu Glasspop. Album powstał w okresie pandemii, na przełomie 2020 i 2021 roku. Podczas przerwy w koncertowaniu muzycy nie zrobili sobie wolnego, wręcz przeciwnie – wykorzystali ten czas bardzo kreatywnie, nie stroniąc od eksperymentów przy tworzeniu nowego materiału. Dłuższa praca w studio zaowocowała albumem bardzo dojrzałym i różnorodnym brzmieniowo. Brzmienie Glasspop można zdefiniować jako połączenie elektroniki z rock’n’rollową duszą.

W porównaniu z pierwszym wydawnictwem “Stranger In The Mirror” (2017), jest tu więcej utworów gitarowych, bazujących na nośnych rockowych riffach. Zresztą jak sami muzycy przyznają, brzmienie drugiej płyty miało nawiązywać do koncertowej energii zespołu. Na albumie słuchacze znajdą 12 autorskich kompozycji utrzymanych w duchu alternatywnego rocka, wypełnionych barwami syntezatorów.

Teksty na płycie są przesiąknięte pandemiczną klaustrofobią i uczuciem zamknięcia. Często podejmowany jest temat odnalezienia się w zupełnie nowej, nierealnej wręcz rzeczywistości i próbie zbudowania swojego istnienia w świecie iluzji.

 

Zespół o piosence i teledysku „Endless”:

„…Osuwam się z ramion życia, które nie pachnie Tobą, które nie pachnie jak Ty” – te słowa chyba najlepiej oddają ducha „Endless”, utworu pełnego przestrzeni, powietrza, wzniosłości, ale z drugiej strony pełnego bliskości i intymności. Oddajemy w Wasze ręce obraz bardzo symboliczny, niedopowiedziany, tajemniczy. Tutaj nie będzie zakończenia, puenty… To zostawiamy Wam.”

 

Piosenkę nagrano w składzie:

Marcin „Maverick” Kujawa – śpiew

Piotr Tarnawski – gitara basowa

Maciej Zdanowicz – gitara

Daniel Maliszewski – perkusja

 

Nagrano w Studio Aurora w Luboniu k/ Poznania

Realizacja dźwięku: Krzysztof Małagowski

Miks, mastering: Neil Treppas

Produkcja: Glasspop

Projekt okładki singla: Marcin Kujawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!