Hei’An wydaje nowy singiel i teledysk do utworu „Noises”

Oczekiwanie dobiegło końca: Hei’An w końcu wydaje swój monumentalny, post-progresywny album imago oraz końcowy utwór w pentalogii starannie przygotowanych singli wideo, zatytułowany noises . Zaprzeczając tytułowi w nieoczekiwany sposób, noises zaczyna się powoli i dostojnie, dodając warstwy kawałek po kawałku, aż wszystko wybuchnie w świątecznym crescendo z pozytywnym przesłaniem ukrytym głęboko w środku: „Prawdopodobnie nasza ulubiona piosenka z płyty, to nasza najbardziej „nowocześnie brzmiąca” piosenka, z dużą ilością syntezatorów i padów, piękną orkiestracją i chwytliwymi melodiami, z ukrytymi elementami progresywnymi, ale naprawdę elegancko, więc jeśli nie zwracasz uwagi, wychodzi to raczej jako „proste” . Brzmi to jednak potężnie – cała piosenka jest dużym narastaniem w kierunku majestatycznego rozwiązania na koniec utworu. Naprawdę nie możemy się doczekać tego, chodzi zasadniczo o znalezienie spokoju w sobie. ”
Oficjalny animowany teledysk do noises tworzy idealny klimat dla tej piosenki o podróży do własnego serca (i głowy): „Teraz siedzę w pokoju / hałasy to moi jedyni przyjaciele / wolę skupiać się na tym, co jest prawdziwe / niż na te same stare pieśni ludowe”. Szybko poruszające się obrazy i mocne, ciemne kolory ukazują wewnętrzną walkę o pokój w imponujący, głęboko poruszający sposób, z niektórymi animacjami przypominającymi test plam atramentowych Rorschacha, podczas gdy inne sceny przedstawiają samotne osoby w opuszczonym otoczeniu, pochłonięte muzyką i własnymi myślami .

Świetny sposób na zakończenie cyklu singli i przeniesienie fanów do większej, transformującej podróży, jaką jest imago .

imago by Hei’an ukaże się 25 listopada za pośrednictwem SAOL i będzie dostępne w przedsprzedaży tutaj: https://orcd.co/heian_imago

 

Hei’An i imago : postmodernistyczna klasa mistrzowska

Pierwotnie jednoosobowy projekt słoweńskiego muzyka Matic Blagonič, Hei’An przekształcił się w prawdziwy kolektyw zapalonych artystów, którzy starają się wprowadzić słoweński metal do naszych głów i serc – z powodzeniem! Zespół, który lubi myśleć o swoim dorobku jako „post-progressive-metal”, imponująco udaje mu się zrównoważyć zarówno ciężkie dźwięki, jak i czułe emocje rozkwitające na polu tajemniczych post-metalowych krajobrazów. Dzięki inspiracji takimi nazwiskami jak Alcest, Leprous czy Together To The Stars, zwłaszcza słuchacze marzycielskich i deep metalowych utworów z pewnością docenią nadchodzącą płytę imago.

Album koncepcyjny, którego premiera zaplanowana jest na 25 listopada 2022 roku, przedstawia podróż przez wewnętrzne piekło mężczyzny i wyzwanie przezwyciężenia wewnętrznych demonów i traumy. Dotykając podłych, ale niestety zbyt powszechnych tematów, takich jak toksyczne związki, depresja, strata czy uzależnienie, imago prowadzi słuchacza przez wiele kręgów udręki i udręki – na drodze do ponownego pojawienia się z pozytywnym, odzwierciedlonym wzorem.

Tytułowe imago – tak też nazywa się ostatni utwór – pochodzi z ostatniej fazy rozwoju owadów. Podczas gdy gąsienice przechodzą przez etap imago , stają się motylami, wolnymi stworzeniami o unikalnych kolorach i przeszłości. Podsumowując esencję albumu, Blagonič mówi: „To metafora przejścia przez szereg trudów, ale w końcu rozwinięcia skrzydeł jak piękny motyl i pójścia naprzód lepiej, silniej, bardziej ze sobą i piękniej, szczególnie W środku. Dlatego na okładce naszego albumu jest motyl. Ale jak zauważysz, motyl nadal ma lekko spalone i uszkodzone skrzydła – to dlatego, że przechodząc przez trudności, nigdy nie możesz tak po prostu „zapomnieć” lub „wymazać” tego, przez co przeszedłeś, trauma zawsze zostanie z tobą, na zawsze . Ale jeśli to zaakceptujesz, zrozumiesz (i siebie) i wyciągniesz z tego wnioski, nadal możesz rozkwitnąć w pięknego motyla, pełnego miłości i życia.”

Muzyczna podróż Hei’An mogła dopiero się rozpocząć – ale dzięki ich wysoce lirycznemu, artystycznemu podejściu do ciężkiej muzyki, mają przed sobą świetlaną przyszłość w post-modern metalu.

Tracklist

01 semita tenebrarum
02 inferno feat. Oəlka (Malorshiga)
03 embers
04 can’t get out of my skin
05 escape
06 dreamer feat. Joe Buras (Born Of Osiris)
07 in the cold
08 time to go feat. Matic Štemberger
09 shut my eyes
10 at the break of dawn
11 noises
12 imago
13 ko te ni
14 preteklost feat. Gregor Strasbergar – Štras (Mrfy)
15 ne iščem več besed

Follow Hei’An online:

https://heianofficial.com
https://www.facebook.com/heianmusicofficial/
https://www.instagram.com/heianofficial/
https://www.youtube.com/channel/UCe0kRX8Kvb9vrNd-TwBxcpA
https://www.tiktok.com/@heianofficial

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!