Minęły już 3 lata od wydania „Fine Line” Harry’ego Stylesa.

Po dwuletniej przerwie od premiery debiutanckiego albumu „Harry Styles” na światło dzienne ukazana zostaje druga płyta artysty. Dokładnie 13 grudnia 2019 roku nakładem wytwórni Erskine i Columbia Records. Zawierająca dwanaście niezwykłych i bardzo popularnych utworów takich jak „Adore You”, „Golden”, „Lights up” czy „Watermelon sugar”, które w 2020 roku potrafiły lecieć na okrągło w stacjach radiowych.

Album został doceniony przez krytyków muzycznych, szczególnie pod względem wpływów produkcyjnych i stylistycznych. Zdobył amerykańską nagrodę Grammy, a w 2020 roku amerykański miesięcznik Rolling Stone umieścił go na 491 miejscu na liście 500 najlepszych albumów wszechczasów. Sprzedał się w ilość 478 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu w Stanach Zjednoczonych i ma ponad 7 miliardów odtworzeń na Spotify.

Fine Line krąży głównie wokół tematów rozstania, smutku, szczęścia, miłości, seksu. Harry opisuje w nim swoje emocje towarzyszące mu po rozstaniu, które miało miejsce w 2018 roku z modelką Camille Rowe. Podczas pisania utworów zaczerpnął inspiracji również z dzieł takich artystów jak David Bowie, Van Morrison, Paul McCartney, Joni Mitchell.

Album otwiera piosenka „Golden”, jedna z moich ulubionych na tej płycie. Jest to utwór o miłości. Ukazuje radość, jak i lęki człowieka podczas nowego związku. Mówi, że bliskość ma na niego dobry wpływ, a osoba, o której śpiewa jest „złota”, wyjątkowa. Widać, że jest w niej zakochany.

Na wyszczególnienie również zasługuje „Adore You”. Piosenka o oddaniu i bezgranicznej miłości, która prawdopodobnie jest jednostronna, ponieważ nie jest wspomniane nic o odwzajemnieniu. Ukazuje uczucie do drugiej osoby, które może być bardzo silne i bezwarunkowe. Gdy sama nie oczekuje nic w zamian.

Treat People with Kindness to utwór, który moim zdaniem został najmniej doceniony przez słuchaczy. A niesie on za sobą piękny przekaz, aby traktować wszystkich z życzliwością. Co jak wiadomo, w naszych czasach nie wygląda tak kolorowo. Na początku 2021 roku Harry wypuścił do niego czarno-biały teledysk w stylu retro. Harry Styles wraz z Phoebe Waller-Bridge dali w nim taneczny popis. Treat People with Kindness to również hasło merchu Harry’ego z pierwszej trasy koncertowej w 2017 roku. Zyski z tej sprzedaży przekazywane były lokalnym organizacjom charytatywnym w każdej z lokalizacji.

Płyta kończy się piosenką „Fine Line”, która trwa ponad 6 minut. Jest ona niezłym swoistego rodzaju rollercoasterem opisujący proces dawania i przyjmowania miłości. Tłumacząc tytuł na język polski, znaczy „cienką linię”, która może znaczyć drogę, jaką musimy przejść, będąc w związku. Łączy on zarówno te dobre, jak i złe emocje. Naprowadza nas do porównania wydarzeń, które miały kiedyś miejsce tak, abyśmy wyciągnęli z nich lekcje.

Każdy utwór na tej płycie jest wyjątkowy. Mnie najbardziej urzekł radośniejszy „Canyon Moon”, jedna z piękniejszych piosenek na tym albumie „Falling” i wyżej wspomniane „Golden”. A sam album jest moim ulubionym z dorobku Harry’ego.

Okładka płyty jest w kolorach czerni, różu i błękitu. Stworzona w motywie rybiego oka. W jej centrum znajduje się sam artysta. Ubrany w różową koszulę i luźne białe spodnie z wysokim stanem. Strój z okładki stał się tak popularny wśród fanów, że niektórzy zaczęli się przebierać za Harry’ego na jego koncerty, imprezy tematyczne czy Halloween.

Harry Styles rozwinął się od czasu bycia w zespole One Direction. A “Fine Line” jest naprawdę dobrym albumem. Harry zyskał dzięki niemu jeszcze większą rzeszę fanów, zdobył jedne z ważniejszych nagród i same pozytywne opinie krytyków. Myślę, że każdy po przesłuchaniu płyty znajdzie w niej coś dla siebie i przekona się (chodź w małym stopniu) do muzyki Harry’ego. A może i wybierze się na koncert do Warszawy, któż to wie…

Lara

 

3 thoughts on “Minęły już 3 lata od wydania „Fine Line” Harry’ego Stylesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!