Rozmowa z LIKĄ (AngeLiką Wdowczyk)

„Nie pytaj” to Twoja najnowsza muzyczna propozycja i to w duecie. Jak doszło do Waszej współpracy z Antkiem Smykiewiczem?

Po rozmowie z producentem Grześkiem Stasiukiem doszliśmy do wniosku, że ta piosenka to idealny materiał na duet. Ja od samego początku widziałam tę piosenkę w duecie, z męskim mocnym wokalem o rockowym zabarwieniu i padła propozycja, aby to był Antek. Spotkaliśmy się z Antkiem w Studio Grześka. Piosenka spodobała się Antkowi i zdecydował się na współpracę. Szybko przystąpiliśmy do nagrań, poszło bardzo sprawnie. Fajny człowiek i super współpraca! 

Fajnie się śpiewa w duecie?  Pytam z racji tego, że to chyba Twoja pierwsza tego typu współpraca?

Super. Myślę, że mamy z Antkiem podobną energię. Pracowało się świetnie zarówno podczas nagrywania piosenki jak i klipu do „Nie pytaj”. Cieszę się na tę współpracę.

Jaki jest odbiór Waszej piosenki? Bardzo pozytywny, co mnie naprawdę cieszy.

Czy utwór jest zapowiedzią czegoś większego? Ep-ka? Płyta? Planowaliśmy współpracę przy tym singlu, zobaczymy. Na pewno z wielką chęcią przystąpię do ewentualnej, szerszej współpracy z Antkiem.

Jesteś bardzo zapracowaną osobą. Pracujesz w zawodzie prawnika i łączysz to ze swoją artystyczną pasją. Łatwo to pogodzić? Jak to mówią, bez pasji nie masz energii, bez energii nie masz nic. Odpowiem krótko: mam dużo energii 😊

Bycie niezależną artystką ma swoje plusy ale czy są też jakieś minusy? Plusy. Na minusach się nie koncentruję 😉

Grasz obecnie koncerty? Zapraszam do obserwowania mojego profilu na instagramie i FB. Tam na bieżąco publikuję informacje. 

Jaki plan na nadchodzący nowy rok? Mam w głowie trochę pomysłów na kolejne utwory, więc pewnie będę chciała je pokazać. 

Dziękuję za odpowiedzi i wszystkiego dobrego! Dziękuję i gorąco życzę pomyślnego Nowego Roku 2023!

LIKA (AngeLika Wdowczyk) to pochodząca z Warszawy wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i … prawniczka. Laureatka „Szansy na Sukces” (w edycji finałowej wystąpiła z zespołem Perfect w piosence: „Ale wkoło jest wesoło” oraz w programie z zespołem Wawele: „Biały Latawiec”). Jest też laureatką Muzycznej Rebelii Radia Dla Ciebie.

Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach.  Jest Członkinią Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie. Absolwentka międzynarodowych studiów Master of Laws LL.M. International Law. Założycielka kancelarii prawnej, dyrektor ds. prawnych dużej korporacji międzynarodowej. Spełniona zawodowo i rodzinnie kontynuuje swoją muzyczną przygodę.

W listopadzie 2020 roku ukazał się jej pierwszy album „Lika”. Na płycie znalazło się 10 utworów, z których znane są single „Toga”, „Złoto i „Błysk”. Z tym ostatnim utworem, napisanym przez Marka Kościkiewicza, we wrześniu 2020, wystąpiła w Konkursie Debiuty na 57 KFPP w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę dla najciekawszej osobowości konkursu! Album „Lika” jest osadzony w stylistyce pop-rockowej, z drobnymi elementami new wave i muzyki elektronicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!