Julia Łozowska prezentuje projekt, który otwiera muzykę klasyczną na nowe horyzonty

Julia Łozowska jest jedną z najbardziej wyrazistych artystek młodej generacji na scenie muzyki klasycznej. Zachęca swoją publiczność do doświadczania muzyki w ich indywidualny, unikalny sposób oraz aktywnie wpływa na zmianę postrzegania muzyki klasycznej.
Występowała w najlepszych salach koncertowych Polski i świata, m.in. w Salle Cortot w Paryżu, NOSPR, Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Bałtyckiej, czy Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W 2021 roku Julia reprezentowała Polskę w Konkursie Chopinowskim w Warszawie oraz jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów.

Projekt, który stworzyła Julia jest zwieńczeniem programu stypendialnego Fundacji Fabryki Norblina.
Utwór “3 Gymnopédies: No. 1, Lent et douloureux” jest pierwszą prezentacją nagrań, które odbyły się w przestrzeni Fabryki Norblina.

Założeniem było pokazanie utworów powszechnie znanych i pokazanie ich we współczesnej formie poprzez okoliczności nagrań. Projekt został zrealizowany na pianinie, w tej samej przestrzeni, w której odbyło się nagranie wideo i ta surowość oraz odwaga czyni ten projekt wyjątkowym.

Ścieżki dźwiękowe są nagrane na żywo. Od początku do końca słuchacz może odbierać utwór ze świadomością wsłuchiwania się w muzykę żywą. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia głównie z nagraniami studyjnymi, wypracowanymi, nagrywanymi krótkimi fragmentami, a szczególnie utwory wybrane przez Julię – są dostępne na rynku pod dostatkiem. Efektem tego jest często sztuczność, brak „duszy” w takich nagraniach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!