LXS feat. Tymek “DYKTAFONY” – nowy utwór Leny Osińskiej i Steeza

LXS, czyli Lena Osińska i Steez wypuścili kolejny singiel ze swojej debiutanckiej płyty ANIMA, która ukaże się już 13 stycznia 2023 roku.
Najnowszy utwór „DYKATFONY” to pierwszy singiel stworzony z udziałem wyjątkowego artysty. Gościnnie pojawia się Tymek, którego charakterystyczna liryka idealnie pasuje do eterycznego głosu Leny. Całość podkreśla rytmiczny, klubowy bit stworzony przez Steeza.
Klip to nie lada gratka dla fanów gier, jak i fantastycznej rzeczywistości sci-fi. Wideo jest montażem found footage światów z gier fantasy. Całość podkreślają elementy mistycyzmu natury, tak charakterystyczne dla całego projektu LXS.

Już za dwa tygodnie ukaże się ANIMA, debiutancki album duetu LXS, czyli Leny Osińskiej i Steeza. Artyści, już uznani w środowisku muzycznym, po raz pierwszy komponują razem. Lena Osińska, to wokalistka i współtwórczyni projektu Sonar, a Steez jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów muzyki rapowej. Na wspólnym albumie eksplorują muzyczne fascynacje, eksperymentują z brzmieniami, szukając nieoczywistych dźwięków, między gatunkami, na granicy popu i elektroniki.

 

„DYKTAFONY” odsłaniają kolejną warstwę tajemniczego uniwersum LXS, które dryfuje między snem a rzeczywistością. W utworze gościnnie występuje Tymek – jeden z najciekawszych artystów sceny muzycznej, którego charakterystyczna liryka idealnie pasuje do eterycznego głosu Leny. Muzyka w utworze rozciąga się od powoli rozwijanych krajobrazów po rytmiczny, klubowy bit. Nawiązania do alternatywnych światów podkreśla wideo będące montażem found footage światów z gier fantasy. Całość przedstawia audiowizualny obraz, w którym również można odnaleźć odniesienia do mistycyzmu natury.

 

Preorder ANIMA dostępny na stronie: lxs.land

Limitowana edycja albumów zamawianych w przedsprzedaży posiada odmienną wizualnie okładkę i dodatkowe CD z instrumentalnymi wersjami utworów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!