Grupa Truism publikuje singiel „Ad Personam”!

W oczekiwaniu na powrót Acid Drinkers, jego członkowie nie narzekają na nudę. Obok Titusa z powodzeniem pochłoniętego reaktywacją Titus Tommy Gun i tributowym projektem Orgasmatron oraz Ślimaka zaangażowanego w wyjątkowo udaną reaktywację zespołu Flapjack, Dzvon również nie pozostaje sobie dłużny.

30 grudnia miała miejsce premiera utworu Ad Personam  zespołu Truism, dowodzonego przez gitarzystę rytmicznego Acid Drinkers.

Dzvonowi towarzyszy Mihau Kaleciński znany z Flapjack, None i OCN. oraz Bartosz Dudycz i Maciej Morawski z zespołu Veal.

Musieliśmy znaleźć w sobie sporo ikry, by przetrwać z ledwie rozpoczętym zespołem ostatnie 3 lata. Wychodząc z pierwszego wirażu, Trusim wraz z całym światem wpadł w długotrwały i niekontrolowany poślizg. Poobijani lecz cali wychodzimy jednak z niego silniejsi oraz obdarzeni większą pokorą względem siebie i warunków, w których przyszło nam stworzyć ten band.

O byciu niepokornym jednak nie zapominamy, czego wyrazem jest “Ad Personam” właśnie. Cegła po cegle, kamień po kamieniu budujemy swój mur, a im dłużej to trwa, tym upadek z niego będzie dla pretendentów dotkliwszy – komentuje lider.

 

Singlowi towarzyszy pierwszy w pełni profesjonalnie zrealizowany materiał video zespołu, zarejestrowany w malowniczej sali teatralnej Jaworskiego Ośrodka Kultury. Jego produkcją w towarzystwie Grzegorza Potockiego, zajęli się Paweł Ostrowski oraz Filip Sałapa znani z The Sixpounder.

Ad Personam zwiastuje premierę Insanitarium EP stanowiącego prequel debiutanckiego longplaya, który z powodu pandemicznych zawirowań, musiał zostać odłożony w czasie.

Tytułowy Insanitarium będzie miał wraz z wydawnictwem premierę w najbliższych tygodniach. Za brzmienie utworu odpowiada utytułowany duński producent Tue Madsen, znany ze współpracy z Suicide Silence, Meshuggah, Black Dahlia Murder i wieloma innymi. .

Linki:

https://www.youtube.com/@truism_metal

https://www.facebook.com/truism.metal

 

Truism bio:

Odpowiedni czas. Właściwe miejsce. Odpowiedni ludzie.

Czy istnieje lepszy czas i miejsce na założenie nowoczesnego zespołu metalowego niż koncert Meshuggah i Decapitated?

6 czerwca 2018 roku, po tymże wyjątkowym koncercie w Warszawie, dwóch całkiem nowych przyjaciół –  Dzvon i Slaver, postanowiło wyruszyć na wspólną przygodę przepełnioną ciężką muzyką. Podwaliny położone przez nich przybrały kształt noszący nazwę Truism.

Na szpicy stoi Dzvon – świeża krew, zaledwie rok przed poznaniem Slaver’a objął rolę gitarzysty rytmicznego/wokalisty wspierającego w Acid Drinkers – jednym z najbardziej wpływowych polskich zespołów metalowych wszech czasów. I zrobił to szturmem!

Nauczony występami u boku jednego z najwybitniejszych liderów polskiej sceny, podobnie do niego stanął tym razem pośrodku, oprócz gitary przejmując obowiązki wokalisty i frontmana.

Slaver – współzałożyciel, niezwykle utalentowany perkusista, obecnie z powodów osobistych członek honorowy formacji – został zastąpiony w 2022 przez dysponującego obłędnym groove’m, garowego z krwi i kości – Bartosza Dudyczna, który miał już okazję tworzyć z Dzvonem formację Veal.

Rolę prawoskrzydłowego mimo starań kilku utytułowanych gitarzystów objął sprawdzony i godny najwyższego z kandydatów zaufania Maciej Morawski, z którym również łączy lidera Truism owocna wspólna przeszłość w Veal.

Zespół potrzebując solidnego fundamentu w niskim paśmie tak samo jak odpowiednie łóżko potrzebuje solidnego materaca, zwrócił się do kolejnego wybitnego kandydata: o lewe skrzydło i prominentny basowy warkot w Truism zadbał Mihau Kaleciński – jeden z najbardziej utalentowanych i sumiennych basistów polskiej sceny. Znany z niekwestionowanego wkładu w pracę tak wybitnych zespołów jak None, Flapjack, czy OCN.

Cztery dusze skompletowane i zsynchronizowane w rytmie jednego serca rozpoczęły swój marsz. Obok owego rytmu i nuty żaden fan nowoczesnego metalu nie powinien przejść obojętnie. Zespół bowiem w oparciu o doświadczenie z największymi, serwuje polskiej scenie dawkę świeżej energii, której owa w tej chwili tak bardzo potrzebuje. Czyni to z Truism jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów polskiej sceny metalowej

Przedsmak możliwości zespołu zaserwowany zostanie już niedługo. Truism hucznie kończy rok 2022 oddając w ręce fanów polskiego metalu Ad Personam – pierwszy singiel z wydawnictwa Insanitarium EP, które ujrzy światło dzienne na początku roku 2023.

Do produkcji materiału przyłożył swoje ręce Tue Madsen – wybitny realizator znany ze współpracy z Suicide Silence, Meshuggah, Black Dahlia Murder i innymi.

Na pierwszy kwartał roku Truism zapowiada pierwsze koncerty oraz kontynuację pracy nad pełnoprawnym longplayem. Przyszłość nabiera więc pięknych barw, a kolejne rozdziały tej historii czekają wraz z zespołem na swój wyjątkowy debiut…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!