dEUS prezntuje drugi zwiastun najonowszego krążka “How To Replace It”!!

dEUS dzieli się drugim singlem z nadchodzącego albumu „How To Replace It”. W „1989” wokalista i lider Tom Barman wciela się w wewnętrznego Leonarda Cohena.

 ”Nigdy nie śpiewałem tak nisko, więc było to ekscytujące” – mówi.

Krążek „How To Replace It” ukaże się 17 lutego na CD, LP, limitowanym kolorowym LP i na wszystkich platformach cyfrowych.
Deus nigdy tak naprawdę nie miał filozofii. Nigdy nie chciał jej mieć. A jednak pozostał wierny pewnym zasadom przewodnim. “Nie chcesz się powtarzać, ale mieć swój styl. Chcesz próbować nowych rzeczy i po prostu reagować na to, co w danym momencie wydaje się świeże” – mówi Tom Barman, lider kultowych belgijskich art-rockowców. Tak też jest z “How To Replace It”, ich ósmym studyjnym albumem i pierwszym od dziesięciu lat; charakterystycznym i pomysłowym, melodyjnym, a jednocześnie oderwanym od rzeczywistości. “Podoba mi się jego otwartość”, mówi Barman.   Podążając za lirycznymi wskazówkami można dojść do wniosku, że tytułowe “to” dotyczy romansu i starzenia się, mrużąc nieco oczy, można dojść do wniosku, że opisywaną chorobą jest nowoczesność. Tak czy inaczej, podsycanie intrygi jest zamierzone. W przypadku poprzednich dwóch płyt, jam sessions były długie i zorganizowane – pięć dni w tygodniu, od południa do 18:00 – z piosenkami formowanymi i rozwijanymi w czasie. Ale na potrzeby sesji “How To Replace It”, Barman wstrząsnął sprawami. “Mieliśmy krótkie, wybuchowe dżemy. Bardzo skoncentrowane”, mówi. “A kiedy coś usłyszałem, wycofywałem się z naszymi inżynierami i robiłem ciężki lifting. Tak właśnie powstał ten album”.
fot. Joris Casaer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!