Igo z piosenką „Mój przyjacielu” już na YouTube.

Do Internetu trafia dzisiaj piąte z kolei video będące zapisem wspaniałych występów i ciekawych interpretacji największych przebojów Krzysztofa Krawczyka, które były częścią koncertów „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”. Koncerty te odbywały się w ramach sponsorowanej przez markę Żywiec ostatniej trasy Męskiego Grania a Igo zaprezentował piosenkę „Mój przyjacielu” w Żywcu.
Piosenka „Mój przyjacielu” oryginalnie została napisana w latach dziewięćdziesiątych przez Momcilo Bajagića i Gorana Bregovića dla jugosłowiańskiego zespołu Bajaga i Instruktori. Na fali ogromnej popularności muzyki bałkańskiej w 2001 r. doczekała się polskiego tekstu Daniela Wyszogrodzkiego i została singlem promującym album Krawczyk & Bregović „Daj mi drugie życie”. Piosenka odniosła ogromny sukces i stała się kultowym nagraniem wszystkich Polaków. Wykonanie jej przez Igo w Żywcu zrobiło na publiczności wyjątkowe wrażenie ponieważ tembr głosu Artysty momentami jest łudząco podobny do głosu samego Krzysztofa Krawczyka. Wykonanie ma w sobie mnóstwo dynamiki, wspaniałe brzmienie instrumentów dętych i towarzyszą mu żywiołowe oraz pełne entuzjazmu reakcje kilkutysięcznej publiczności.
Poprzednie cztery videa, które pojawiły się dotychczas w sieci w ramach promocji koncertu i albumu to teledyski „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” braci Kacperczyk, „Ostatni raz zatańczysz ze mną” Piotra Zioły, „Bo jesteś Ty” Błażeja Króla i Natalii Szroeder oraz „Bezsenni” Miuosha i Marceliny.

Nagranie „Mój przyjacielu” w wykonaniu Igo pochodzi z albumu „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”, będącego muzycznym hołdem dla Ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas serii trzech koncertów Męskiego Grania w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu.
Kultowe piosenki Krawczyka, w nowej oprawie muzycznej przygotowane zostały przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego. Nowe wykonania powstały z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na te kultowe kompozycje. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób budują swoim talentem, głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Tę energię ze sceny czuli uczestnicy koncertów a także przebija się ona na samej płycie!\
Zamów / posłuchaj
Na płycie znajdują się wykonania takich artystów jak Maciej Maleńczuk, Błażej KrólNatalia SzroederIgo, Kacperczyk, Artur Rojek, Skubas, Natalia Grosiak, Jarecki, Baasch, Maciej Musiałowski, Piotr ZiołaJucho. W wersji cyfrowej albumu dodatkowo pojawiają się nagrania Grubsona oraz duetu Miuosh i Marcelina.
Tracklista CD/LP:
1. Intro
2. Chciałem być – Maciej Maleńczuk
3. Bo jesteś Ty – Błażej Król feat. Natalia Szroeder
4. Mój przyjacielu – Igo
5. Pamiętam Ciebie z tamtych lat – Kacperczyk
6. Ostatni taniec – Artur Rojek
7. Bezsenni – Skubas feat. Natalia Grosiak
8. To co dał nam świat – Jarecki
9. Byle było tak – Kacperczyk
10. Przy mnie bądź – Baasch
11. Parostatek – Maciej Musiałowski
12. Ostatni raz zatańczysz ze mną – Piotr Zioła
13. Rysunek na szkle – Jucho
Tracklista edycji digitalowej:
1. Intro
2. Chciałem być – Maciej Maleńczuk
3. Bo jesteś Ty – Błażej Król feat. Natalia Szroeder
4. Mój przyjacielu – Igo
5. Pamiętam Ciebie z tamtych lat – Kacperczyk
6. Ostatni taniec – Artur Rojek
7. Bezsenni – Skubas feat. Natalia Grosiak
8. To co dał nam świat – Jarecki
9. Byle było tak – Kacperczyk
10. Parostatek – Maciej Musiałowski
11. Ostatni raz zatańczysz ze mną – Piotr Zioła
12. Rysunek na szkle – Jucho
13. Mój Przyjacielu – Grubson
14. Bezsenni – Miuosh feat. Marcelina
Projekt okładki płyty bazuje na popularnym muralu autorstwa Bruna Neuhamera, który powstał w Opolu w ramach trasy Muzycznych Murali.
Ten album to wyjątkowy powrót do kultowego repertuaru legendarnego artysty, który w nowej odsłonie wydobywa z niego jego uniwersalny wydźwięk i przesłanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!