Fenrir’s Scar wypuszcza „The Queen of the Seas” na cześć głównego ducha wody z religii Joruba, Iemanjá

2 lutego w Brazylii obchodzono Dzień Iemanjá iz tej samej okazji gotycki metalowy zespół Fenrir’s Scar ogłosił wydanie „The Queen of the Seas” w hołdzie dla orishy, ​​który został udostępniony 17 lutego, w piątek karnawału na Brazylia, świętując mieszankę Samby i Heavy Metalu, zaskakuje wszystkich fanów przyzwyczajonych do tradycyjnego brzmienia zespołu Gothic Metal i Alternative Metal, który w swojej nowej muzyce włącza do rytmów swoich kompozycji typowe elementy religii pochodzenia afrykańskiego.

Posłuchaj „The Queen of the Seas” poniżej

Yemọja (też: yemaja, yemanja, yemoya, yemaya; istnieje wiele różnych transliteracji w innych językach) to główny wodny duch z religii Joruba. Ona jest matką wszystkich oriszów. Jest orishą, w tym przypadku duchem patronem rzek, zwłaszcza rzeki Ogun w Nigerii, oraz oceanów w kubańskich i brazylijskich religiach orisa. Często jest synkretyzowana albo z Matką Bożą z Regli w diasporze afro-kubańskiej, albo z różnymi innymi postaciami Maryi Panny Kościoła katolickiego, praktyka, która pojawiła się w epoce transatlantyckiego handlu niewolnikami.

Podobnie jak utwór „Heal You”, wydany przez zespół w 2019 roku, „The Queen of the Seas” również zawiera fragmenty śpiewane po portugalsku, jednak w przeciwieństwie do poprzedniego, tym razem fragmenty w naszym języku zaśpiewa André, a nie przez Desiree.

„Tutaj fale rozbijają się w jej imieniu, Odoyá Janaína”, mówi tekst w języku brazylijskim.

Założony w 2015 roku Fenrir’s Scar to alternatywny gotycki metalowy duet utworzony przez parę Desireé Rezende i André Baidę. Zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany w 2017 roku i od tego czasu wydaje single, które będą częścią ich drugiego albumu „Love | Hate | Hope | Despair”, który ma zostać wydany w całości w 2023 roku.

O „Królowej mórz” Desireé skomentowała:

„Królowa mórz jest o znalezieniu pocieszenia w duchowości. Zawsze miałem niespokojny związek z tym tematem, ale po tym, jak znalazłem się jako córka Iemanjá, udało mi się znaleźć pocieszenie, którego tak bardzo szukałem, i mówi o tym piosenka. Urodziła się ze snu, który miałem z Królową Morza, a śpiewane wersety były słowami, które odbijały się echem w mojej głowie, kiedy się obudziłem”.

Andre Baida dodał:

„Bębny i instrumenty perkusyjne stworzone przez Icaro Ravelo dodały brazylijskie rytmy z naszym gotyckim alternatywnym metalem i były fundamentalne dla rozwoju tej atmosfery, którą wyidealizowaliśmy. Podobnie jak praca naszego producenta Fabiano Negri, który pomógł nam nadać temu obliczu „samba metal” w piosence”.

„Praca nad tą piosenką i odkrywanie dźwięków i rytmów, które są tak dalekie od rocka i metalu, było wyzwaniem. Ale ostatecznie byliśmy szczęśliwi i zadowoleni z rezultatu. To coś zupełnie innego niż to, co robiliśmy do tej pory, Mam nadzieję, że publiczność słucha z miłością” – zakończył Andre.

„The Queen of the Seas” to kompozycja Desireé Rezende i André Baida, z perkusją i perkusją Icaro Ravelo, solo, fortepianem i gitarą Fabiano Negri. Fabiano Negri odpowiada również za produkcję, miksowanie i mastering utworu, a także wszystkich innych utworów na albumie, nagranych w Estúdio Cultura Pop w brazylijskim mieście Campinas-SP.

Zobaczcie też utwór na kanale YouTube zespołu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!