Dream – drugi singiel z albumu Piper: What is the heart for?

22 lutego 2023 roku fińska artystka Piper , znana również jako Päivi Sihvonen , wyda swój drugi singiel z jej debiutanckiego albumu „What is the heart for?”, który ma się wkrótce ukazać? . Zaraz po wydaniu jej pierwszy singiel Self-swiadomość zyskał międzynarodowe zainteresowanie muzycznych serwisów internetowych i został wybrany do europejskich kanałów radiowych i brytyjskich playlist radiowych. Jako kontynuacja tego metalowego singla, drugi singiel Dream opowiada o najpiękniejszym śnie na świecie, do którego chcesz wrócić, ale nie możesz. Dream to szósta piosenka z albumu, a ta rockowa ballada przenosi słuchacza w tęskne krajobrazy życzeń.
Posłuchaj singla w serwisach muzycznych: https://push.fm/fl/piper-dream
Jak powstała piosenka Dream?
„Narodziny słów Dream były wyjątkowe. To był swego rodzaju impuls do napisania tekstów do wszystkich moich piosenek. Początki kompozycji fortepianowych już się zaczęły pojawiać, części utworów Eternity i Distance już ukształtowały się w mojej głowie Sen narodził się w nocy, kiedy próbowałam zasnąć w blasku księżyca w pełni. Słowa przyszły do ​​mnie i zaczęłam pisać”, wspomina Päivi i kontynuuje:

„W styczniu 2020 roku była hipnotyzująca pełnia, która trwała wiele nocy. Kiedy patrzyłem na blask księżyca, w mojej głowie zaczął grać refren i zapisałem go

Słuchanie inspiracji i działanie zgodnie z nią było potężnym doświadczeniem. Wyjaśniłem bliskiej mi osobie, że Sen narodził się, kiedy księżyc przemówił, a ja napisałem. Werset, który oddaje temat piosenki, brzmi: „Bezsenność, chcę zapaść w sen, na nowo ten sen”.

Kobieta i fortepian tworzą mocny ton na jej debiutanckim albumie

„Po co jest serce?” teksty i nastroje piosenek, które znalazły się na płycie, czerpały swoją siłę napędową z wyzwań
będąc człowiekiem, i mają mocne ramy inspirowane naturą.

„Chcę, aby publiczność, która odkrywa moją muzykę, zainspirowała się do własnych interpretacji – aby dała się ponieść ich
emocje”,
opisuje Päivi.

Wywodzący się z klasyki, z domieszką bluesa i odnajdujący spełnienie w rockowym brzmieniu, styl chce być własnym, fantastycznym doświadczeniem kreującym świat, bez podziałów. Główną rolę odgrywa kobieta i fortepian. Ponadto inne instrumenty, na których gra Saku Anttila, dopełniają wrażenia.

Kreatywność poprzez muzykę i pisanie pomaga się otworzyć

Päivi uważa, że ​​nie należy tłumić ani próbować kontrolować własnej nieświadomości:

„Muzyka, pisanie i sztuka są częścią czegoś większego, dla czego, będąc otwartym i chłonnym, możesz działać jako jego kanał. Powinieneś rzucić się na łaskę kreatywności i przyjmować i tworzyć z otwierającą energią” – opisuje.

„W następstwie zerwania z długim związkiem wiele lat temu, przezwyciężyłem ból dzięki kreatywności. Potem napisałem dwie piosenki na pianinie i je zapisałem. Nadal nie znalazłem tych nut, z których jednej nie mogę w ogóle pamiętam, ale jeden z nich był podobny do partii fortepianu Dream. Gdy tylko w głowie zaczęły mi grać teksty Dream, połączyłem je z moją wcześniejszą kompozycją fortepianową. Czy one by się na to nadawały? Zastanawiałem się. Chciałem próbować.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!