Zespół Tappahall wydał nowy singiel „Jolly”

Po kilku singlach m.in. „Slowride”, „Nonexistent”, „Tease me less” i „BTFL Stranger” zespół Tappahall odkrywa nowe karty ,mianowicie nowy singiel „Jolly”. Powiem szczerze, że przesłuchawszy pierwszy raz kilka utworów zespołu Tappahll pomyślałem, ale to jest światowy poziom muzyki. Chłopaki z Bandu grają softowo i przyjemnie. Zarówno gitary jak i synthy,  tak samo głos wokalisty mają swoje brzmienie. Duży urok to ciepła barwa wokalu, który jest brzmiący radiowy, ale ma swój zdecydowany alternatywny odcień.

‘Jolly’ jest to utwór inspirowany nowoczesną muzyką Dance (Disclosure, Flume), a przełamany klimatem Indie-Pop (Phoenix). Motywem przewodnim pozornie jest impreza, jednak zagłębiając się w przesłanie postanowiliśmy poruszyć ważną dla nas kwestię Self-Care.

Piosenka opowiada o osobie rozdartej emocjonalnie, pragnącej być sobą i poszukującej docenienia za to, kim jest naprawdę. Narastająca samotność w troskach wzbudza chęć uwolnienia się od negatywnych myśli. Postanawia więc wyjść na miasto i odreagować jednocześnie zatracając się w imprezie…

Singiel ‘Jolly’ – to produkcja Tappahall, za  mastering  odpowiedzialny jest John Davis (The Killers, Gorillaz, Dua Lipa, The Kooks, Years & Years, Foals, HAIM)

 

Zespół brzmieniowo to mix indie rocka, synth popu i elektroniki na światowym poziomie. Grupa działa od blisko czterech lat i tworzy muzykę, której do tej pory na próżno było szukać na rodzimym rynku. Świeże brzmienie i zaskakujące aranże połączone z multiinstrumentalnymi umiejętnościami członków zespołu tworzą mieszankę, obok której nie sposób przejść obojętnie.

‘Nonexistent’ zebrał doskonałe recenzje zarówno wśród branży jak i publiki. Singiel został doceniony przez edytorów Spotify dodając go na trzy oficjalne playlisty z czego jedna była wyróżniona oficjalnym zdjęciem zespołu (Fresh Finds Polska). Playlista borderless przedstawiła zespół na scenie międzynarodowej.

Zespół przywiązuje dużą uwagę do estetyki i spójności contentu, a pomimo bycia w pełni niezależnym zespołem udaje się im nawiązywać relacje z topowymi w branży profesjonalistami. Wychodzą z założenia, że tą drogą są w stanie osiągnąć pożądany efekt zarówno dla muzyki, jak i dla wspierającego jej contentu.

 

Zespół zagrał już 3 koncerty,które odbyły się: na otwarciu klubu U22 (lineup: MARGARET, Landberry, Sorry Boys, Tappahall) – koncert zamknięty dla branży muzycznej. Sofar Warsaw – międzynarodowy projekt koncertów w sekretnej publicznej lokacji. Audio Video Show – koncert na Stadionie Narodowym w pomieszczeniu medialnym (gość specjalny BARTOSZ DZIEDZIC (produkcja Dawid Podsiadło)

 

Zapraszam na wszystkie serwisy streamingowe do zapętlania nowego singla zespołu Tappahall „Jolly”

Recenzja: Piotr Siedlecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!