Blackning: klasyczny brazylijski thrash metalowy zespół wydaje teledysk do „Lies That Blind”

Brazylijscy Thrash Masters z Blackning zapowiedzieli wydanie trzeciego pełnometrażowego albumu studyjnego na 2023 rok i rozpoczęli promocję swojej premiery singlem oraz teledyskiem do utworu „Lies That Blind”, wydanego przez szwedzką wytwórnię Black Lion Records.

Obejrzyj teledysk poniżej:

„Lies That Blind” konsoliduje obecny skład Blackninga w piosence, która z kwasowością i nonkonformizmem odnosi się do wpływu fałszywych wiadomości w Internecie i politycznej manipulacji ludności na nasze codzienne życie. Muzyka jest produkowana przez sam zespół z miksowaniem i masteringiem przez Marcosa Ceruttiego.

Założony w 2014 roku Blackning uprawia thrash metal z instynktownym wyczuciem i przytłaczającą energią, i pomimo uderzających odniesień do klasycznych zespołów thrash metalowych, Blackning niesie elementy, które nadają muzyce własną tożsamość, identyfikowaną przez mieszankę hardcore, heavy i death Metal w ich piosenkach, przechodzący od ciężkich refrenów do uderzających riffów i prawie zawsze absolutnie szybki.

W skład zespołu wchodzą Cleber Orsioli (wokal i gitara), Zozi Fernando (gitara i chórki), Ricardo Brigas (bas i chórki) oraz Renan Pigmew (perkusja). scena brazylijskiej muzyki ciężkiej, z albumami, DVD i taśmą K7 wydanymi w Brazylii i Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej, Europie (w tym w Rosji) oraz trasami koncertowymi w kilku krajach.

Blacking ma dwa albumy studyjne i jedną EP-kę, wszystkie wydane na całym świecie: Order of Chaos (album 2014), Alienation (album 2016) i Eyes in The Mirror (EP 2017). W 2016 roku zespół znalazł się na liście najlepszych wydawnictw zespołów rockowych i metalowych w Ameryce Łacińskiej w ankiecie przeprowadzonej przez serwis Headbangers Latino America, której sędziami byli krytycy muzyczni z kontynentu amerykańskiego. Również w 2016 roku ALieNation został nominowany jako najlepszy krajowy album heavy metalowy na Prêmio Dynamite de Música Independente, najważniejszym brazylijskim tego rodzaju albumie. Ponadto zespół koncertował w Brazylii w 2015, 2016, 2018 i 2017 roku, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Polsce, Czechach i Rosji.

Posłuchajcie też singla „Lies That Blind” poniżej:

Aby dowiedzieć się więcej o Blackning i śledzić wydawnictwa, które zespół wyda w 2023 roku, odwiedź stronę www.blackning.com.br lub obserwuj profil zespołu na Instagramie @blackning_

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!