ROK Z KULTEM, tydzień 4.: Piosenka Młodych Wioślarzy

rok z kultem, tydzień 4: PIOSENKA MŁODYCH WIOŚLARZY / płyta “posłuchaj to do ciebie” 1987

Zapraszamy do spędzenia roku 2023 z KULTEM – który w tym roku świętuje XLI-lecie działalności – słuchajcie, oglądajcie, dzielcie się muzyką KULTU z innymi – ich twórczość to potężny rozdział historii polskiej muzyki i coś, co zna każdy z nas.
W tym tygodniu sięgamy ponownie do albumu “Posłuchaj to do Ciebie” – i kawałka “Piosenka Młodych Wioślarzy”.

“Piosenka młodych wioślarzy” była debiutem fonograficznym Kultu – zespół nagrał ten utwór na potrzeby kompilacji “Jeszcze młodsza generacja” wydanej przez Tonpress w roku 1985. Znalazły się na niej młode, obiecujące zespoły, tuż po debiucie lub wręcz debiutanci – między innymi Madame, T. Love Alternative, Aya RL i także Kult. Formacja miała za sobą już kilka lat koncertowania, ale nie doświadczyła jeszcze pracy w studio.
Pomimo że “Piosenka…” nie była faworytem kapeli, Tonpress wybrał akurat tę propozycję, toteż Kult do pracy w studio przygotował się starannie.
Neutralny tekst utworu, zatytułowanego w sposób absurdalny, przekonał władze Tonpressu. Słuchaczy przekonała zaś aranżacja – wyrazista, tętniąca basem, z oryginalnymi, pulsującymi klawiszami. Najbardziej charakterystyczny jest jednak wokal Kazika – wyrzuca z siebie bardzo szybko poszczególne frazy, śpiewając bardzo szybko i dodając na początku i na końcu charakterystyczne intro – powtarzane jak mantrę “ojojojoj”.
Piosence towarzyszył teledysk, pierwszy w historii Kultu.

Przed nami jeszcze co najmniej 33 tygodnie z muzyką KULTU – co tydzień będziemy prezentować poszczególne kawałki z kompilacji jubileuszowej, a w końcu roku premierowe, świeżo nagrane utwory KULTU. Bądźcie z nami!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!