FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!

Nocny line-up FEST Festivalu 2023 stale się powiększa! Wśród 30 nowych nazwisk, które zasilą Kręgi Taneczne znajdą się m.in.: HI-LO, Cristobal Pesce, Perc, Stavroz, Jan Oberlaender, Mira b2b Chris Schwarzwälder, Rodriguez Jr., AMÉMÉ, oraz Caleesi & Sarah Kreis!

Kręgi Taneczne to integralna część festiwalu od jego zarania – enklawa muzyki elektronicznej, która gra przez wszystkie dni FEST Festivalu. Usytuowane w najpiękniejszych zakamarkach Parku Śląskiego w Chorzowie sceny będą gościć najznamienitszych reprezentantów poszczególnych nurtów elektroniki i zaspokoją potrzeby wszystkich osób żądnych najlepszych tanecznych rytmów. Wcześniej line-up tej strefy otworzyli m.in.: Sam Paganini, Len Faki, Layton Giordani, Erol Alkan, Christian Löffler, Richy Ahmed, Skream czy Kalte Liebe. Poniżej prezentujemy kolejnych artystów, których będzie można posłuchać na 4 z 5 scen Kręgów Tanecznych.

EDEN 

Ten rajski ogród nie bez powodu jest sygnowany nazwą festiwalu Wisłoujście, który słynie z eklektycznego miksu elektroniki wypełniającego zjawiskową przestrzeń gdańskiej twierdzy i okalającej ją natury. Grający za dnia i w nocy od środy do niedzieli Eden przyciąga miksem house’u, orientalnych dźwięków, downtempo, deep house’u i disco. Tutaj praktykujemy aktywny wypoczynek.

Line-up:

Belgijski Stavroz pierwotnie był kolektywem DJ-skim, ale z biegiem czasu zamienił się w pełnoprawny zespół sprawnie mieszający syntetyczne brzmienia z organicznym instrumentarium. Melancholijna dramaturgia ich brzmienia sprawdziła się już na scenach Coachelli, Pukkelpop czy Fusion. Ich singiel „Gold Town” znalazł się z kolei na soundtracku gry GTA V. Liczymy, że kwartet z Flandrii przywiezie do nas magię, którą zaprezentował na swoim słynnym występie nagranym dla Cercle.

Mira i Chris Schwarzwälder to duet DJ-ski i producencki, który przez lata stał się solidną firmą na scenie space disco, progresywnego house’u i tropikalnych brzmień. Z ich usług remikserskich korzystali m.in. Monolink czy Jacob Groening.

Rezydujący na Brooklynie AMÉMÉ jest założycielem interdyscyplinarnego kolektywu One Tribe. Posiadający benińskie korzenie muzyk i DJ wplata w swoją, opartą na house’owej bazie, muzykę mnóstwo inspiracji tradycyjnymi afrykańskimi dźwiękami. Ma na koncie współpracę m.in. z Jamiem Jonesem czy Janem Blomqvistem.

Rezydentki berlińskiego Kater Blau, Caleesi & Sarah Kreis, gościły m.in. na Burning Man, Garbiczu czy Fusion. Najczęściej grają pulsujący house z orientalnymi elementami, ale lubią także testować swoją publiczność zagłębiając się także w rejony downtempo.

Grający hybrydowe sety Rodriguez Jr. to prawdziwy „DJ’s DJ” – uznany w środowisku fachowiec specjalizujący się w dynamicznym, skrzącym się housie. Ma na koncie oficjalne remiksy numerów Röyksopp, Booka Shade, Stephana Bodzina czy Timo Maasa. Jego specjalnością są jednak występy na żywo, w trakcie których korzysta z vintage’owych syntezatorów.

Pochodzący z Marsylii Rafael Cerato wydawał swoje produkcje m.in. w takich oficynach jak: Stil Vor Talent, Diynamic, Systematic czy Eklektisch. W tej chwili koncentruje się z kolei na własnej wytwórni – Ritual. Specjalnością Francuza jest mroczne disco przefiltrowane przez industrialne dźwięki.

Jan Oberlaender to prawdziwy DJ-ski maestro, w którego setach przecinają się house, disco oraz przestrzenne, bardziej kontemplacyjne dźwięki. Niemiec jest specjalistą od długich, trwających do rana setów i praktykuje maksymę, według której wszyscy „wyśpimy się po śmierci”.

Eden odwiedzą także stali bywalcy stołecznej Smolnej – Cocolino. Uznani na ogólnopolskiej scenie selektorzy, którzy – podążając tropem marki, która zainspirowała nazwę kolektywu – swoimi setami piorą duchowe brudy.

Pochodząca z Krakowa Charlie to jedna z ważniejszych postaci klubowej sceny Grodu Kraka. Uzdolniona DJ-ka i producentka jest inicjatorką cyklu imprez Szum, który skupia się na brzmieniach wave’owych i acidowych, ale nie boi się też chociażby italo disco.

Nie może też zabraknąć posiadaczy dwóch najbardziej szeleszczących ksywek w Polsce. Pysh i Sincz zagrają w formule B2B, by dostarczyć hipnotyzujący, ale równocześnie niezwykle melodyjny strumień dźwięków.

Początkowo rozwijający skrzydła w Katowicach Holly Molly rozpoczynał od poruszania się w świecie minimal techno, ale stopniowo zaczął poszerzać swój twórczy wachlarz o dźwięki rodem z orientu czy brytyjskiego undergroundu. W jego setach można się spodziewać wszystkiego, a w zasadzie wszystkiego dobrego.

Wydający w wytwórniach Zerothree, Afterglow czy Melody Of The Soul, Rafa’El może się także pochwalić wsparciem takich tuzów jak Above & Beyond, Nick Warren czy Eelke Kleijn. W swoim melodyjnym podejściu stawia przede wszystkim na emocjonalny wymiar swojej muzyki.

Addy-Z ma na koncie wydawnictwa dla Suprematic Sounds, Recovery Collective czy Spekulla Records. Półtorej dekady na scenie pozwoliło mu stać się jednym z filarów śląskiej sceny klubowej. Obecnie specjalizuje się w deep house’owych i progresywnych brzmieniach.

Współzałożycielka Radia Kapitał oraz kolektywu FLAUTA i rezydentka stołecznej Jasnej 1, daisy cutter zagra z kolei na scenie Eden b2b z naked relaxing – stałym bywalcem poznańskiego Projekt LAB, który preferuje szybsze tempa i brudne brzmienia.

SMOLNA

Warszawski klub Smolna to już światowa marka na scenie techno. A nazwany tak samo Krąg Taneczny na czas trwania FEST Festivalu zamienia się w jego filię – świątynie współczesnego techno, w której najlepsze nagłośnienie oraz imponująca oprawa świetlna pomogą dosięgnąć absolutu.

Line-up:

Występ króla future house’u Olivera Heldensa potwierdzaliśmy już przy wcześniejszych ogłoszeniach FEST Festivalu. Ale Holender pojawi się także ze swoim alter ego na scenie Smolnej.  HI-LO to dla artysty wehikuł do uwalniania mroczniejszych instynktów i  eksplorowania świata techno. Jego niedawny, wyprzedany występ w warszawskiej Pradze Centrum przejechał niczym walec po prawobrzeżnej części stolicy. Nie inaczej będzie w Parku Śląskim.

Pochodzący z Newcastle Cristoph pierwsze szlify na scenie praktykował pod okiem Hot Since 82. Jego potężne, transowe brzmienie gościło już na m.in. na Tomorrowland, Parklife, Creamfields czy Ultra Miami. Teraz pora, by podbił Kręgi Taneczne.

Wywodzący się z Paryża Joachim Pastor jest jednym ze współzałożycieli labelu Hungry Music. Francuz jest przede wszystkim znany z live actów wypełnionych skrzącymi się, syntezatorowymi dźwiękami.

ASTRAL

Otwieramy portal, który prowadzi wprost do kosmosu. Astral to imperium nowoczesnego trance’u, w którym będą królować imponujące dekoracje oraz muzyka, która wystrzeli wszystkich na orbitę. Zalecamy zapiąć pasy i trzymać się mocno.

Line-up:

Cristobal Pesce zasłużył sobie na miano poster boya współczesnego psytrance’u i uptempo. Pochodzący z Chile DJ i producent nie stroni od audialnego hardcore’u i słynie z niszczycielskich, anarchistycznych setów. Jego muzyka nie jest jednak jedynie wyrazem agresji. Zawiera w sobie także mnóstwo humoru i łatwej do odkrycia melodyjności.

Wydająca pod egidą Lobster Theremin, CAIVA na nowo odkrywa przed masami brzmienie hard trance’u. W swoich oryginalnych produkcjach do szaleńczego tempa dodaje także własne, niekonwencjonalnie podane wokale.

Najlepsza zabawa to szybka zabawa. Tak przynajmniej głosi motto, którym posługuje się DJ Traytex. Rezydujący w Berlinie producent i remikser posługuje się ambientowymi plamami, z których wyłaniają się dynamiczne, trance’owe kompozycje – pełne nostalgicznych emocji, ale równocześnie idealnie sprawdzające się na parkiecie.

Naturę muzyki Multifun najlepiej oddaje jej pseudonim. Niemiecka DJ-ka posługuje się paletą brzmień typowych dla sceny Astral, ale dorzuca do niej także elementy happy hardcore’u i breakbeatu. Mimo zaledwie 4-letniego stażu na scenie, Multifun już stała się ważną postacią klubowego Berlina.

Śląski duet Penera gra kwaśno i szybko. Założyciele labelu POTOP nie uznają żadnych limitów prędkości i wrzucają do jednego gara jungle, breakbeaty oraz electro. Mają na koncie występy na platformach HÖR i Boiler Room.

DARK

W 2022 r. jeden z Kręgów oddaliśmy we władanie paryskiego Possession. Mimo zawieszenia działalności przez kolektyw, kontynuujemy eksplorację świata dark techno w industrialnej odsłonie. DARK to także projekt kuratorski, w którym uznane marki będą przejmować tę przestrzeń na jeden wieczór, by pokazać swoją wizję undergroundowego clubbingu.

Line-up:

Perc to młot pneumatyczny sceny techno. Mistrz industrialnego, acidowego brzmienia, który jest znany z braku litości dla bębenków usznych swojej publiki, ale jej wytrzymałość wynagradza nienaganną selekcją najlepszego piwnicznego, rave’owego oldschoolu.

Wychowany na przedmieściach Rotterdamu Dyen od małego był wyeksponowany na gabberowe brzmienia. Inspirację tę pociągnął jednak w mroczniejszą, jeszcze bardziej ekstremalną stronę i opatentował brzmienie przeznaczone dla najtwardszych raverów i raverek.

Reprezentujący kontrkulturowy, queerowy kolektyw GEGEN BERLIN Mar/us gra bezkompromisowe, fizyczne hard techno. Urodzony w Rumunii, wychowany we Włoszech i mieszkający w Niemczech DJ od niedawna wypuszcza także własne produkcje w labelu prowadzonym przez GEGEN.

Do tego samego kolektywu należy także Samantha Togni – świetnie odnajdująca się w świecie łomoczącego, kwasowego techno. Utalentowana selektorka prowadzi także platformę Boudica, która ma na celu zwiększenie widoczności kobiet, osób transpłciowych i niebinarnych w środowisku muzycznym.

Działający w Madrycie Dexphase to filar Blackworks – najaktywniejszego, skoncentrowanego na hard techno, promotora i labelu na Półwyspie Iberyjskim. Mimo ledwie 4 lat istnienia, prowadzona przez DJ-a marka stopniowo podbija kolejne europejskie państwa i ciągle rośnie w siłę.

Kolejnym reprezentantem Blackworks w naszym line-upie jest wywodzący się z Argentyny Skryption. DJ i producent dzielił scenę chociażby z 999999999, Shlømo, Kobosilem czy Paulą Temple. Raczej ciężko o lepszą rekomendację.

Truant i Vitcat to postaci, które łatwo skojarzyć z warszawskim klubem Smolna, w którym mają status rezydentów. Ale na potrzeby tegorocznej odsłony Kręgów Tanecznych zagrają b2b właśnie na scenie Dark, by móc pozwolić sobie na granie w najmroczniejszej, najcięższej odsłonie.

FEST Festival to czas, podczas którego przepiękny teren chorzowskiego Parku Śląskiego przemienia się w wypełnione magią miasteczko festiwalowe. Podczas 4. edycji wydarzenia wystąpią m.in.: The Chemical Brothers, M83, Yung Lean, Yungblud, Two Feet, Ben Böhmer live, Blossoms, Jan-Rapowanie, 070 Shake, Oliver Heldens, The Stickmen Project, Apashe z orkiestrą, Calum Scott, Giant Rooks, Gibbs, OKI, Rubens, Zdechły Osa oraz wielu innych.

Bilety na FEST Festival 2023 w puli REGULAR TIX są dostępne na stronie www.festfestival.pl oraz Going.

KARNET 4-DNIOWY REGULAR TIX – 699 PLN 

KARNET WEEKENDOWY REGULAR TIX – 499 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!