ATREYU zapowiada EP-kę “The Hope Of A Spark”!!

Atreyu wypuszcza dziś “Watch Me Burn” wraz z teledyskiem i zapowiada nową EP-kę „The Hope Of A Spark”, która ukaże się 21 kwietnia za pośrednictwem Spinefarm.

Singiel jest feniksem powstającym z życiowej próby ognia, wezwaniem do broni, aby pozwolić odnowionej nadziei wyłonić się z tlącego się żaru i popiołu. “Dla mnie to piosenka o oczyszczeniu przez ogień” – wyjaśnia basista Atreyu Marc „Porter” McKnight. “Cokolwiek to jest, co sprowadza cię na dno i powstrzymuje, spal to, wykorzystaj , wyciągnij wnioski, pójdź dalej i rozwijaj się”

Nowa EP-ka zespołu uosabia wszystko to, czym ATREYU stało się, wyznaczając początek kolejnego rozdziału w historii grupy, z różnymi kawałkami rozbudowanej układanki, która wciąż nabiera kształtu, formy i ostrości.

Wyprodukowana przez długoletniego współpracownika Johna Feldmanna, nowa muzyka eksploruje refleksje i rozmyślania na temat presji, przyjemności i bólów współczesnego życia, z każdym utworem reprezentującym migawki z głęboko osobistych przeżyć i wspólnych doświadczeń.

“Nadrzędny koncept EP-ki oparty jest na porach roku w życiu”, wyjaśnia Saller. “Każdy przechodzi przez te same rzeczy, wzloty i upadki. Nacisk kładziemy na to, aby przynajmniej uszanować je i znaleźć pozytywy oraz wyciągnąć lekcje nawet z najtrudniejszych momentów”.

Wydany już singiel i utwór otwierający “Drowning”, powstał w wyniku zbiorowego wysiłku każdego z członków zespołu, którzy przelali na niego swoje własne doświadczenia, czy to rodzinne problemy zdrowotne, z którymi borykał się gitarzysta Dan Jacobs, czy pierwsze spotkania Sallera z uczuciem niepokoju, czy też długotrwała walka McKnighta z depresją. Drugi utwór, “God Devil”, opłakuje utratę tożsamości, siebie i wiary, rozpaczliwe wołanie o pomoc od wyższej siły, podczas gdy naszą największą siłą jest ta, którą musimy znaleźć w sobie, po “Capital F”, który został zainspirowany obserwacjami Sallera na temat ludzkiej trudnej sytuacji, którą widział w swojej lokalnej społeczności.

“Czerpiemy siłę od siebie nawzajem i dajemy sobie przestrzeń, wsparcie, aby być najlepszą, najbardziej kreatywną osobą, jaką możemy być” – wyjaśnia Jacobs. “I razem, właśnie teraz, czyni nas to najlepszym zespołem, jakim kiedykolwiek byliśmy”.

Lista utworów “The Hope Of A Spark”:

1. Drowning
2. God Devil
3. Capital F
4. Watch Me Burn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!