Seafret powracają w urzekającym singlu “Wonderland”

Pochodzący z angielskiego Bridlington folk-popowy duet Seafret odsłania kolejne karty w oczekiwaniu na premierę ich trzeciego albumu studyjnego “Wonderland”, prezentując tytułowy utwór z płyty. To mocna piosenka pełna euforycznej energii, do której zespół przyzwyczaił słuchaczy w ostatnich latach. W “Wonderland”, pośród bogactwa galopujących brzmień, na pierwszy plan wychodzi mieniący się głos Jacka Sedmana. To utwór, który prawdopodobnie jest jednym z najbardziej zniewalających w dorobku zespołu.

Jak wyjaśniają Seafret: “Album został zainspirowany nostalgią, którą czasami odczuwamy

wobec naszej młodości, i jest o tym, że czasami chcielibyśmy móc cofnąć czas. Opowiada o wychodzeniu z ciemnego miejsca i powrocie do światła. Pisanie, nagrywanie tych piosenek oraz cały proces twórczy sprawiły nam ogromną radość”.

Będzie to pierwszy LP Seafret od przeszło trzech lat (ostatni krążek to “Most Of Us Are Strangers” z 2020 roku). Jednak pracując nad nowym materiałem, zespół całkowicie nie zniknął i nie dał o sobie zapomnieć. W zeszłym roku ich przełomowy utwór “Atlantis” z 2015 niespodziewanie stał się viralem na TikToku, dzięki czemu singiel duetu po raz pierwszy znalazł się w Top 40 oficjalnej brytyjskiej listy przebojów, a zespół osiągnął wynik 13 milionów słuchaczy miesięcznie na Spotify.

Artyści o nowej płycie: “Jesteśmy przeszczęśliwi, że możemy wreszcie ogłosić nasz trzeci album, ‘Wonderland’. Procesowi twórczemu towarzyszyła absolutna radość. Niektóre piosenki były zainspirowane ciężkimi sytuacjami, które udało się przezwyciężyć mimo trudności losu. Mamy nadzieję, że te utwory wprawią słuchaczy w dobry nastrój. Uważamy, że to najlepszy album, jaki do tej pory stworzyliśmy, i mamy nadzieję, że poczujecie to samo już 14 kwietnia”.

Tracklista “Wonderland”:

 1. Never Say Never
 2. See, I’m Sorry
 3. Wonderland
 4. Had Enough
 5. Made Of Love
 6. Summertonic
 7. Solid Gold
 8. Running Out Of Love
 9. Remind Me To Forget You
 10. Real Love Story
 11. Inferno
 12. Pictures

O albumie “Wonderland”:

“Wonderland”, zdumiewający album uznanego duetu Seafret, jest kulminacją dwóch lat pracy członków zespołu i wieloletnich przyjaciół – Jacka Sedmana i Harry’ego Drapera. Płyta jest wysublimowanym dziełem, które prowadzi słuchacza przez kolejne etapy opowieści, od złamanego serca i straty aż po radość związaną z miłością i nowym życiem.

Choć w początkowej fazie kariery Seafret szybko podpisali kontrakt z dużą wytwórnią i przenieśli się do Londynu, po latach postanowili działać na własnych zasadach. Czas ten jednak nie poszedł na marne, co słychać w dopracowanych produkcjach Drapera. Przy “Wonderland” zespół współpracował z jednymi z najbardziej słynnych brytyjskich producentów, takimi jak Cam Blackwood (Florence and the Machine, George Ezra, London Grammar) czy Steve Robson (Miley Cyrus, One Direction, Take That).

Napisany w czasie, gdy zarówno Draper, jak i Sedman zakładali rodziny ze swoimi partnerkami, nowy album pokazuje ich niezwykły talent do piosenek, które zagłębiają się w pełne spektrum ludzkich emocji.

 

Materiały prasowe tutaj.

 

Obserwuj Seafret:

Facebook

Twitter

Instagram

Spotify

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!