Karolina Lizer i jej album “Onyks”

Karolina Lizer

 

Pianistka, klawesynistka, autorka tekstów, kompozytorka, niezwykła interpretatorka poezji.

Wydała dwa autorskie albumy studyjne : „Lśniąca. Łąkowe historie…”  oraz  „Onyks”.

Wieloletnia uczennica Elżbiety Zapendowskiej. Absolwentka wielu szkół muzycznych i artystycznych. W swojej karierze współpracowała z wybitnymi artystami takimi jak Bogdan Hołownia, Janusz Strobel, Wojciech Zieliński i wielu innych. Poza solową karierą występuje jako solistka w Ludowym Zespole Artystycznym PROMNiI a także  śpiewając w projekcie  ABBA  Orkiestrowo.  Od 2021 roku współpracuje z grupą znakomitych muzyków , z którą występuje pod nazwą Karolina Lizer i jej Folk Orkiestra.

Do jej największych osiągnięć należą:

*Zdobycie trzech nagród na Premierach 59 KFPP w Opolu 2022 :Nagrodę Publiczności im. Karola Musiała, Nagrodę Jury oraz Nagrodę ZAiKS z najlepszy tekst (Tomasza Kordeusza)

*Uczestniczka finałów polskich Preselekcji do Eurowizji 2022

*Finalistka w koncercie Debiuty 57 KFPP w Opolu

* Grand Prix I Festiwalu Piosenki Polskie KRYSZTAŁOWY KAMERTON 2021

* Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim 2015

* l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia organizowanego przez Prymasa Polski z okazji Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim 2020

* I nagroda w konkursie Wolna Scena Karrot 2020

* I nagroda na Ogólnopolskim konkursie „Piosenka jest dobra na wszystko” 2020

* III miejsce na 56 Studenckim Festiwalu w Krakowie 2020

* Wyśpiewała I nagrodę w konkursie  na piosenkę o dzielnicy „Zakochaj się w Warszawie w Wesołej”  oraz otrzymała  Nagrodę Publiczności 2019  ( „Stacyjka Wesoła”, muz. Wojciech Zieliński, sł. Tomasz Kordeusz)

I wiele, wiele innych

„Onyks” to druga po „Lśniącej. Łąkowe historie” w pełni autorska płyta Karoliny Lizer. To efekt wielu miesięcy muzycznych poszukiwań i pracy nad utworami.

 

Współpraca Karoliny z muzykami Folk Orkiestry rozpoczęła się w 2021 roku od nagrania z zespołem Bum Bum Orkestar dwóch pierwszych utworów. Ostateczny skład zespołu uformował się  podczas przygotowywania projektu do nagrania albumu „Onyks”. W skład zespołu wchodzą: Mateusz Wachowiak– kierownik muzyczny,akordeon,  Oliwier Andruszczenko– klarnet,  saksofon, Kazimierz Nitkiewicz – trąbka, flugelhorn, Krzysztof Łochowicz– gitara, mandolina, Piotr Janiec – tuba, Jarema Jarosiński – perkusja.  Do zespołu dołączyła również Zuznna Lenkiewicz, która wspiera wokalnie wykonania. Gościnnie  w niektórych projektach współpracuje z Karoliną grupa wokalno – taneczna z LZA PROMNI w składzie Ola Barcińska, Katarzyna Kowalik i Martyna Staniec-Bialik oraz Andrzej Wołosz – choreograf.

O albumie

Na album składa się trzynaście piosenek, które inspirowane są tradycyjną muzyką polską oraz muzyką polskich mniejszości narodowych i etnicznych, między innymi Żydów, Serbów, Cygan, Greków. Całość zespolona słowiańskim korzeniami i słowiańskim zacięciem wokalistki, łącząca wielobarwną muzykę a także łącząca wiele tradycji narodów zamieszkujących wspólnie na jednym terytorium Polski. W utworach, które czerpią z tradycyjnej polskiej muzyki ludowej np. z Kurpi,  czy  Śląska Cieszyńskiego , z muzyki krakowskich Żydów, Serbów, Romów czy Greków  słychać również wpływy muzyki z innych stron świata takich jak Argentyna, Francja, Meksyk czy  nawet z krajów arabskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!