Za kulisami 70000TONS OF METAL 2023: EMPRESS (USA), OSYRON (CAN) i HEI’AN (SVN) rozmawiają o łodziach, zespołach i więziach z fanami!

„Każdego roku, odkąd pierwszy 70000TON METAL , The Original, największy na świecie rejs heavy metalowy, wypływał na Morze Karaibskie, my z CMM i nasz serwis etykiet SAOL byliśmy częścią załogi. I każdego roku jesteśmy dumni zabrania ze sobą artystów z listy SAOL, aby zagrali na scenie jako jeden z 60 zespołów, które wypłyną w rejs z 3000 metalowców reprezentujących rocznie ponad 70 krajów z całego świata”, zespół metalowców z Hanoweru w Niemczech podnosi kurtynę i – wraz z trzema uczestniczącymi zespołami – po raz pierwszy pozwala zajrzeć za kulisy: „Niedawno wróciliśmy do domu z edycji 70000TONS z 2023 roku, podobnie jak amerykański zespół symphonic metal Empress, kanadyjscy prog mosherzy Osyron i słoweński postprogresywny metal na czele, Hei’An, po rozbujaniu statku.Dla nas 70000TON METALU to co roku nowa przygoda: niezwykle pracochłonne przygotowania, pełne harmonogramy pracy na pokładzie, koordynacja wszystkich naszych zaprzyjaźnionych ludzi z mediów i t dbanie o wywiady oraz spotkania i pozdrowienia na pokładzie. Dla naszych zespołów równie wielką przygodą i wyjątkowym przeżyciem jest podróż na Florydę, wejście na pokład luksusowego statku wycieczkowego i granie największych jak dotąd międzynarodowych koncertów z udziałem wielkich nazwisk, takich jak Kamelot, Kreator, Nightwish, Dark Tranquillity, Dragonforce, Destruction lub Insomnium, poznaj fanów i przyjaciół z całego świata, zdobywaj nowych fanów i świętuj ich muzykę wraz ze wspaniałą społecznością The United Nations of Heavy Metal at Sea”. 70000 TON METALU 2023:
„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość bycia częścią 70000TONS OF METAL” – napisała w swoim raporcie EMPRESS z USA: „Każdy z nas od lat chciał wybrać się na ten rejs, tak jak fani muzyki i, aby nie tylko uczestniczyć, ale mieć szansę wystąpić, było prawdziwym spełnieniem marzeń. Wydaliśmy nasz debiutancki album, Fateweaver , w sierpniu zeszłego roku i możliwość bycia widzianym przez tak szeroką publiczność w tym momencie była ogromna. Występy na większych scenach w salach pełnych metalowców zdecydowanie rozpaliły ogień. Kiedy już tego posmakujesz, nie sposób nie chcieć więcej” – stwierdza zespół i daje przebłysk magii żeglarskiej w tym wideo na żywo z Beyond The Sleep , po czym przechodzi do tematu wartości produkcji na pokładzie rejsu: „ Dało nam to również pogląd na to, jak to jest pracować z zupełnie nowym poziomem produkcji; Ekipy sceniczne, z którymi pracowaliśmy, były po prostu niesamowite. Wspaniale było w końcu osobiście poznać ludzi z SAOL! To oni sprawili, że to się dla nas wydarzyło i wykonali niesamowitą robotę, promując wydanie Fateweaver, więc wspaniale było móc uścisnąć im dłonie i spędzić trochę czasu na pogawędce. Bycie tam dało nam również wiele okazji do spotkań i rozmów z innymi artystami, czy to w celu nawiązania kontaktów, czy po prostu przywitania się! Szczerze mówiąc, wsiadanie do windy i zobaczenie kogoś, kto napisał piosenkę, która cię zainspirowała, było surrealistyczne. Prawdopodobnie największą rzeczą, która nami wstrząsnęła, była możliwość zrobienia sesji Meet & Greet. Szczerze mówiąc nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać; występowaliśmy już na scenach i chociaż to było na większą skalę, byliśmy na to mentalnie przygotowani, ale to było zupełnie nowe doświadczenie. Była kolejka ludzi z całego świata, którzy byli tam, aby się z nami spotkać, i było to dość upokarzające doświadczenie. Byli fani z krajów, w których jeszcze nie byliśmy, ale oto byli, przyjeżdżali i mówili nam, jak bardzo podoba im się nasza muzyka. Osoby, z którymi spotykaliśmy się po raz pierwszy, ustawiały się w kolejce i przynosiły nam do podpisu egzemplarze naszego albumu. Trudno opisać, jak to stawia sprawy z perspektywy, ale naprawdę nas to rozpaliło! Pracowaliśmy nad nową muzyką do kontynuacji Fateweaver, więc ten szok nowej energii, który otrzymaliśmy dzięki spotkaniu z tak wieloma ludźmi, był zachęcający nie do opisania i będzie to widoczne w nowym materiale. Jedną z innych rzeczy, których mogliśmy doświadczyć, byli fani, którzy mówili nam osobiście „Przyjdź i zagraj w moim mieście” i choć widzimy to w mediach społecznościowych, jest inaczej, gdy jest to osobiście i możesz zobaczyć prawdziwe podekscytowanie w ich oczach. Z niecierpliwością czekamy na zrobienie tego w najbliższej przyszłości. Jednym słowem całe to doświadczenie było niesamowite. Pozostawiło nas naładowanych energią i głodnych na więcej!”

Cesarzowa kołysze łodzią

Po powrocie do domu podczas kanadyjskiej zimy, OSYRON myśli podobnie, pozdrawiając zarówno załogę, jak i żeglarzy: „To był zaszczyt być częścią czegoś tak legendarnego jak 70000 TON METALU. To był absolutny hit! Świetnie się bawiliśmy i mogliśmy poznać tak wielu niesamowitych ludzi z całego świata – w tym w końcu osobiście poznać załogę CMM!
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy obejrzeli nasze koncerty, podeszli do nas, aby się przywitać (i podpisać naszą flagę!), wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas meet and greet, oraz ludziom, którzy ciężko pracowali, aby to wydarzenie zdarzyć.
Nie zapomnimy tego doświadczenia iz pewnością mamy nadzieję, że pewnego dnia #wkrótce wrócimy do THE BOAT” –
obietnicą podsumowuje swój pobyt OSYRON. Jak bardzo marynarze pobudziliby zespół – i vice versa – można zobaczyć w tym 70000TONS nagraniu na żywo Ignite z ich albumu studyjnego Foundations z 2020 roku. Kontynuując rozpęd w dającej się przewidzieć przyszłości, zespół dodaje: „Na pozostałą część 2023 roku ciężko pracujemy, rezerwując tyle koncertów, ile możemy. Wrócimy do Kolumbii Brytyjskiej tutaj, w zachodniej Kanadzie, aby zagrać kilka koncertów. Odbędą się one 7 kwietnia w Runaways Lounge w Kelowna i 8 kwietnia w Bully’s w New Westminster. Następnie tego lata mamy jeszcze kilka koncertów i występów na festiwalach, które zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach. Od razu ogłaszamy nasz koncert 5 sierpnia na Loud As Hell XI Open Air Festival w Albercie w Kanadzie!”

United Nations of Heavy Metal at Sea podpisuje kanadyjską flagę

Pomimo tego, że oba zespoły są gangami ściśle powiązanych, zaprzysiężonych wieprzów scenicznych z mnóstwem podróżowania i doświadczenia na żywo, wydarzenie, które często określane jest jako The United Nations Of Heavy Metal At Sea , wciąż może zaspokoić nawet ich poczucie podziw i zdziwienie. Jak wielkim szokiem dla młodego zespołu jest 70000TONS? Zespół, który osiąga astrę dzięki swojej złożonej muzyce, ale zagrał swój pierwszy koncert jako zespół tuż przed wejściem na pokład? Przekonaj się sam w entuzjastycznym, skromnym raporcie HEI’AN: „70000 TON METALU było dla Hei’An absolutnie SZALONYM doświadczeniem. Właśnie mieliśmy pokaz premiery naszego debiutanckiego albumu – i pierwszy koncert w naszej karierze jako zespołu – w noc poprzedzającą wejście na pokład samolotu do Miami, aby wziąć udział w tym legendarnym festiwalu, robiąc nasze sety w Royal Theatre i Star Lounge na pokładzie 70000TONS OF METAL krąży po naszym drugim i trzecim koncercie w historii, co wciąż trudno nam pojąć.
Całe doświadczenie podczas rejsu było niesamowite, koncerty były szalone i pojawiło się o wiele więcej ludzi, niż się spodziewaliśmy (będąc bardzo nowym zespołem, po części spodziewaliśmy się, że zagramy w pustych salach, ale – chociaż nie były one maksymalnie obciążone – wcale tak nie było), dużo ludzi pojawiło się na naszym Meet & Greet / sesji podpisów, dużo osób chciało sobie z nami zrobić zdjęcie, sprzedaliśmy więcej towaru niż się spodziewaliśmy i sam fakt, że mogliśmy poznać (i pozyskać) nowych fanów z całego świata i spędzać z nimi cały tydzień, było to dla nas surrealistyczne przeżycie, a także coś, co wciąż trudno nam przetrawić, ponieważ nigdy nie spodziewalibyśmy się tak pozytywnej reakcji na naszą muzyka tak wcześnie. Poza tym możliwość osobistego poznania innych wspaniałych zespołów – niektórych z nich jesteśmy fanami od dawna – i porozmawiania z nimi, spędzenia z nimi czasu i nawiązania z nimi kontaktu była czymś, co Oczywiście, za co jestem niezmiernie wdzięczny, bo takie okazje nie zdarzają się codziennie.
A przede wszystkim był to po prostu świetny początek naszej ery koncertowania, ponieważ niedawno wróciliśmy z mini-trasy po Czechach, Litwie i Łotwie, mamy koncert w Villach 18 marca, mamy już zarezerwowane jeszcze dwa międzynarodowe koncerty w marcu (TBA!), zostaliśmy już potwierdzeni na MetalDays 2023, który jest również legendarnym festiwalem, w którym jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią, to samo możemy powiedzieć o ProgPower Europe 2023 w Październik, a my mamy zarezerwowane jeszcze więcej koncertów, które nie zostały jeszcze ogłoszone, i dokładamy wszelkich starań, aby zarezerwować jeszcze więcej koncertów na rok 2023 i później! I, w pewnym sensie, po naszym koncercie w Kino Šiška w Ljubljanie, 70000TONS OF METAL było czymś, od czego wszystko się zaczęło, więc po prostu nie możemy znaleźć słów, by wyrazić, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za to doświadczenie! Z pewnością mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie zagramy na festiwalu!”

Przygoda, dreszczyk emocji i spełnienie marzeń – to wszystko zakończyło siętym wspaniałym, drugim w historii pokazem , który odbył się na pokładzie 70000TONS OF METAL. Pozdrawiam załogę, żeglarzy i wszystkich fanów, Hei’An, przygotował dla nas to 1-minutowe podsumowanie , oparte na materiałach dostarczonych przez 70000TONS OF METAL.

Hej'An w Star Lounge

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!