“Arahja” Kultu doczekała się teledysku!!!

W ramach ROKU Z KULTEM, czyli jubileuszu XLI-lecia istnienia zespołu, prezentujemy unikatowy teledysk do utworu “Arahja” – który dotychczas nie doczekał się oprawy wizualnej. Wideoklip złożony jest z niepublikowanych wcześniej materiałów.

pomysł: Sławek Pietrzak zdjęcia: Tomasz Hornung oraz archiwalne SP Records

montaż: Kuba Jędrzejewski | CreateFilms.Art

Preorder kolejnej części wydawnictwa na XLI-lecie Kultu rusza w kwietniu: www.sprecords.pl

W tym tygodniu sięgamy ponownie do albumu “Spokojnie” – i kawałka “Arahja”.

Słowa zostały zainspirowane podróżami Kazika do Berlina Zachodniego, gdzie mieszkał wówczas Sławek Pietrzak, wówczas członek Kultu, za kilka lat – wydawca. Berlin był miastem podzielonym murem, część wschodnia różniła się diametralnie od erefenowskiego zachodu. Metafora domu podzielonego murem, ponad trzydzieści lat po zjednoczeniu Niemiec, żyje już także własnym życiem – odnosi się do podziałów politycznych, społecznych, nawet rodzinnych. Ten tekst, jeden z najmocniejszych w historii Kultu, jest zarazem jednym z najbardziej wyrazistych i najchętniej przywoływanych w dorobku kapili i samego Kazika.
Kompozycja brzmi nieco monumentalnie – za sprawą organów Hammonda i kościelnych dzwonów rozbrzmiewających na początku i końcu. Elementu psychodelicznego dodaje natomiast solówka gitarowa, nieco w duchu Pink Floyd, stworzona przez Sławka Pietrzaka.
“Arahja”, choć obecna na niemal każdym KULTowym koncercie, nigdy nie doczekała się teledysku. W jubileuszowym, 41. roku istnienia Kultu i po ponad 35 latach od premiery “Spokojnie” przedstawiamy Wam wideoklip. Składają się na niego niepublikowane wcześniej materiały archiwalne.

Przed nami jeszcze co najmniej 30 tygodni z muzyką KULTU – co tydzień będziemy prezentować poszczególne kawałki z kompilacji jubileuszowej, a w końcu roku premierowe, świeżo nagrane utwory KULTU. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!