RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA PLEBISCYTU CZWÓRKI „NIEPRZECIĘTNI 2023”

20 marca wystartowała kolejna edycja plebiscytu Czwórki „Nieprzeciętni 2023”, którego celem jest odkrycie ciekawych, kreatywnych oraz wyjątkowych ludzi. Aby zgłosić kandydatów należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który zamieszczony jest na stronie czworka.online i w aplikacji Czwórki. Na zgłoszenia czekamy do 16 kwietnia.    

Plebiscyt „Nieprzeciętni” to doskonała okazja do zaprezentowania sylwetek osób, które „tworzą” nietuzinkowe i niebanalne rzeczy oraz mają nadzwyczajne zainteresowania. Każdy kto chciałby zgłosić chęć uczestnictwa w plebiscycie powinien wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który zamieszczony jest na stronie i w aplikacji Czwórki.

Na zgłoszenia czekamy do 16 kwietnia. Kandydatury mogą być zgłaszane przez przyjaciół, rodzinę, znajomych, a także przez samych zainteresowanych. Jedynym kryterium uczestnictwa jest wiek – między 18 a 35 rokiem życia.

Kapituła plebiscytu spośród nadesłanych zgłoszeń  wybierze 10 finalistów. Ich nazwiska poznamy 15 maja. W kolejnym etapie to słuchacze będą mogli wybrać swojego faworyta. Głosy będzie można oddać od 15 maja do 11 czerwca poprzez stronę czworka.online i aplikację Czwórki.

Nazwisko laureata plebiscytu „Nieprzeciętni 2023” zostanie ogłoszone podczas finałowej gali, która odbędzie się  22 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

W skład tegorocznej Kapituły plebiscytu „Nieprzeciętni 2023” wchodzą:

Hanna Dołęgowska – Dyrektor – Redaktor Naczelna Czwórki – Przewodnicząca Jury, od początku kariery zawodowej związana z Polskim Radiem.  W 2017 roku otrzymała prestiżową nagrodę Złoty Mikrofon.

Mateusz Adamczyk – polonista, autor książki „Płeć w polszczyźnie”. Członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Współautor Słownika neologizmów polskich Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat nagrody Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

Zofia Jaworowska – działaczka społeczna, tłumaczka, absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, antropologii społecznej w Goldsmith’s College London, scenariopisarstwa w praskiej FAMU i Szkoły Wajdy. Prezes Fundacji BRDA, która pomaga Ukraińcom odbudować zniszczone domy oraz pozyskuje i bada materiały budowlane z odzysku.

dr Monika Aksamit-Koperska – doktor chemii, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Université des Sciences et Technologies w Lille. Zdobywczyni nagród w międzynarodowym konkursie na popularyzatora nauki FameLab. W 2016 roku  założyła Stowarzyszenie Rzeczników Nauki, którego celem jest budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy.

KOWALSKI – Laureat “Szansy na sukces” i konkursu “Premiery” festiwalu w Opolu w 2014 roku. W swojej twórczości łączy wiele nurtów muzycznych, a ich wspólnym mianownikiem jest pasja. Ma na swoim koncie występy podczas największych festiwal muzycznych –  Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, ESKA Music Awards, Wygraj Sukces, Top Trendy.  Aktorsko-musicalowe zdolności prezentował przez pięć lat na deskach Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej. Płyta ANOMALIE, którą wydał w ubiegłym roku pokazuje jego ogromną muzykalność i charyzmę.

 

Ola Mirosław – dwukrotna zdobywczyni tytułu Mistrzyni Świata oraz Europy we wspinaczce sportowej. Specjalizuje się w konkurencji wspinaczka na czas. Reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, gdzie zajęła 4 miejsce i pobiła po raz pierwszy w karierze, rekord świata w swojej koronnej konkurencji. W sezonie 2022 poprawiła go dwukrotnie (podczas zawodów Pucharu Świata w Seulu i w Salt Lake City).

Jakub Tylman – Nieprzeciętny 2022 – pedagog, nauczyciel przedszkolny i przedmiotów artystycznych, wykładowca akademicki, autor książek edukacyjnych dla dzieci, twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych”. Laureat nagrody Głosu Wielkopolskiego w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” oraz zwycięzca plebiscytu „Osobowość Roku 2019” w województwie wielkopolskim. Nominowany do Nagrody im. Janusza Korczaka.

Julia Wizowska – edukatorka przyrodnicza, naturoterapeutka, która odczarowuje magię roślin i zachęca do zapuszczenia korzeni w naturze. Zafascynowana kulturą słowiańską, przybliża świat dawnych wierzeń, praktyk ludowych i rytuałów. Prowadzi strony społecznościowe na Facebooku, Instagramie i Youtube, publikuje na blogu juliawizowska.com.pl. Pisze książki, organizuje warsztaty i nagrywa podcast “Co w tym koszyku?”.

Y (czyt. Igrek) – Polski Magik Gwiazd, nowoczesny iluzjonista, mentalista, autor książki „13 kroków by stać się magicznym”, półfinalista programu Mam Talent.  Zaprojektował 6 autorskich luksusowych talii kart, tworząc największy crowdfunding w historii Polski. Prywatnie lubi grać w szachy i tenisa stołowego oraz oglądać mecze z udziałem Roberta Lewandowskiego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!