Lęk przed nieznanym – nowy klip Rafała Dubickiego

RAFAŁ DUBICKI – uważany za polskiego Chris’a Botti’ego, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami m.in.: Ray Wilson & Genesis Orchestra, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky, Michał Sołtan. Artysta nie boi się wyzwań. Nie kryje miłości do muzyki jazzowej, ale nie boi się też eksperymentować z muzyką rozrywkową. Jest aktywnym muzykiem koncertowym i sesyjnym, nagrywającym płyty w obu nurtach. W wielu jego autorskich kompozycjach słychać także miłość do muzyki rockowej.

 

Ma na swoim koncie już kilka płyt. Nagrywał również muzykę filmową do nagrodzonego na festiwalu filmowym w Gdyni filmu pt. „Jestem mordercą”. Uczestnik oraz laureat wielu jazzowych konkursów w Polsce m.in. główna nagroda na konkursie improwizacji na Baszta Jazz Festiwal 2016, nagroda specjalna podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, nagroda główna podczas konkursu big bandów w Nowym Tomyślu 2015.

W 2019 roku nagrał i wydał autorską płytę „Story About Emotions” w wydawnictwie Soltan Art Group. W 2021 roku ukazał się drugi album trębacza pt. „Shadow On The Space“.

Utwór inspirowany jest filmem “Po Pierwsze…”. Parę lat temu, zostałem poproszony o napisanie muzyki do jednej ze scen filmu autorstwa Adama Hartwińskiego. Historia traktuje o losach i trudnej decyzji małżeństwa, które długo starało się o dziecko i kiedy już się to udało, lekarz powiedział im, że ich potomek ma ogromną wadę zdrowotną, przez którą nie przeżyje po narodzinach. 
W utworze “Lęk Przed NIeznanym”, starałem się uchwycić ich niepewność, strach, ale również nadzieję na cud, który zaklinałby rzeczywistość. Niestety nie było na to żadnej racjonalnej nadziei. Kierowałem się poczuciem intymności oraz tłumionego żalu. 
 
Teledysk do utworu “Lęk Przed Nieznanym” został stworzony ze scen wyżej opisanego filmu. 
Fot. Izabella Kędzierska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!