Ponad 50 tys. patronów Radia 357 po dniu „Polskiego Topu”. „Nie robimy tego dla rekordów” !

W środę, podczas nadawania 12-godzinnej audycji „Polski Top”, liczba osób wspierających Radio 357 po raz pierwszy przekroczyła 50 tys. – To wspaniała wiadomość, ale oczywiście nie robimy tego dla rekordów – komentuje Paweł Sołtys, prezes rozgłośni. Audycji towarzyszyły wywiady z artystami: Krzysztofem Zalewskim, Małgorzatą Ostrowską, Janem Borysewiczem i Kazikiem Staszewskim.

50 tysięcy Patronów – rekordowa liczba osób wspiera Radio 357

Polski Top Radia 357 to zestawienie najważniejszych, polskich utworów wszech czasów, wyłonionych w głosowaniu online. 3 maja 2023 r. przez cały dzień audycje prowadzili: Ola Budka, Marcin Łukawski, Katarzyna Borowiecka, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach.

W trakcie audycji liczba wspierających Radio 357 przekroczyła po raz pierwszy poziom 50 000 osób.

– To wspaniała wiadomość, że systematycznie przybywa osób chcących wesprzeć to, co robimy. Oczywiście nie robimy tego dla rekordów, a siły rozkładamy z głową,  jak każdy dobry maratończyk. Ale też dbamy o to, by doceniać takie momenty – trochę symboliczne, ale ważne. Nasza Społeczność rośnie mimo niełatwych przecież okoliczności ekonomicznych. Dzięki temu rośnie też Radio 357 – wolne od bloków reklamowych, za to pełne jakościowych propozycji dla osób wymagających więcej – mówi Paweł Sołtys, kierujący pracami zarządu Radia 357.

W podziękowaniu zespół Radia 357 udostępnił wszystkim Patronom unikatowe kody umożliwiające pełny dostęp do oferty radia. – Kilkadziesiąt tysięcy kodów do podarowania wybranej osobie. Nikt lepiej nie zachęci do wspierania Radia 357 niż nasi Patroni, którzy już to robią. Kody otrzymali także wszyscy, którzy kiedykolwiek Patronami byli – może będzie to impuls, żeby zobaczyć jak bardzo się rozwinęliśmy i wesprzeć nas ponownie – wyjaśnia Paweł Sołtys.

“Ja tylko pociągnął” – pierwszy wywiad Kazika dla Radia 357

Tuż po prezentacji pierwszego miejsca Radio 357 wyemitowało prawie godzinny wywiad z Kazikiem Staszewskim.

– Chcieliśmy tego wywiadu i czekaliśmy na dobry moment. Trudno o lepszy niż Polski Top. Okazało się, że Kazik jest w kraju i może do nas wpaść. Tak powstała niemal godzinna rozmowa o jego piosenkach, wspomnieniach, planach – mówi prowadzący wywiad Piotr Stelmach, koordynujący w Radiu 357 prace redakcji muzycznej.

– Odkąd piosenka Kazika doprowadziła do przesilenia, w wyniku którego powstało Radio 357 w żartach układaliśmy sobie pytania, które taki wywiad mogłyby rozpocząć. I jedno z nich zadaliśmy. W odpowiedzi odwołał się do cytatu z komedii “Kochaj, albo rzuć” – “Ja tylko pociągnął”. I tak to zrobił, że gramy w najlepsze pod nowym radiowym adresem od 2,5 roku – dodaje Piotr Stelmach.

Cały wywiad dostępny jest w podcastach Radia 357:  https://radio357.pl/twoje357/audycje/polski-top-radia-357/

W trakcie Topu można było usłyszeć także wywiady z Krzysztofem Zalewskim, Małgorzatą Ostrowską i Janem Borysewiczem oraz dwa specjalne występy w koncertowym Garażu 357.

– Tym razem zaprosiliśmy duet Matylda/Łukasiewicz, ponieważ ich utwór “Matka” wpadł w ucho słuchaczom i doszedł do pierwszego miejsca na naszej Liście Piosenek. Drugi garażowy występ należał do innego duetu – Kev Fox i Andrzej Smolik zagrali u nas po raz pierwszy swój nowy utwór “Promises” – mówi Marcin Łukawski, współprowadzący Top.

“Jestem Patronem, bo…” – Patroni zachęcają do wspierania radia

Polskiemu Topowi towarzyszy akcja “Jestem Patronem, bo…”. W jej ramach Patroni opowiadają dlaczego wspierają Radio 357 i zachęcają innych, by poszli w ich ślady. Pod adresem https://radio357.pl/twoje357/jestem-patronem-bo/ każdy Patron może wygenerować specjalną grafikę z własnym tekstem i potem udostępnić ją w mediach społecznościowych.

W trakcie Topu prezentowane były także nagrania wypowiedzi Patronów odwiedzających radio w trakcie audycji.

– Było to ponad 200 zwycięzców konkursu, w którym Patroni zgłaszali pomysły jak najlepiej zachęcić kolejne osoby do wspierania radia. Przygotowaliśmy dla naszych gości dodatkowe atrakcje – podglądanie studia, warsztaty radiowe, rozgrywki w piłkarzyki i specjalny poczęstunek od Marka Niedźwieckiego – mówi Katarzyna Borowiecka, współprowadząca Top. Grupy Patronów oprowadzali dziennikarze Radia 357.

Audycji przez cały dzień towarzyszył konkurs dla Patronów zrealizowany za pomocą nowej strony konkursy.Radio357.pl. Nagrodą był trudno dostępny, jubileuszowy zestaw płyt winylowych KULT XLI. Patroni dzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z Kultem – piosenkami, koncertami, spotkaniami z zespołem.

– Zwyciężyła historia słuchacza, pana Marcina, który w 2011 roku zabrał 8-letniego syna na koncert Kultu w Wałbrzychu. Podczas piosenki “Polska” syn został zaproszony na scenę i zaśpiewał wspólnie z Kazikiem – mówi Ola Budka, współprowadząca finał Topu oraz autorka dwóch audycji specjalnych, towarzyszących notowaniu.

Nowy partner Topu, nowość w BOX 357

Do realizacji audycji radio pozyskało mecenasa – firmę Termoorganika.

– Ekipa z Termoorganiki wspiera nasze projekty regularnie. Teraz uznali, że skoro są polską firmą to czas na wsparcie Polskiego Topu. Są z nami nie tylko jako partner, ale także osobiście odwiedzili dzisiaj radio – wraz z innymi Patronami. Bo za markami, które z nami współpracują stoją ludzie, którzy nas słuchają. To nadaje tej współpracy wyjątkowy charakter – mówi Julia Kohman, odpowiedzialna w Radiu 357 za współpracę z partnerami.

Podczas Topu uruchomiona została przedsprzedaż nowości w Boxie – radiowego kubka termicznego. Jest on dostępny do 15 maja pod adresem box.Radio357.pl.

Przed Topem – pierwsza kampania outdoorowa

 

Audycję promowała pierwsza kampania outdoorowa Radia 357. Plakaty z hasłem “ZaTOP się w polskiej muzyce” pojawiły się w największych aglomeracjach Polski. Objęły mix formatów outdoorowych zawierający m.in. citylighty, billboardy 18 i nośniki DOOH. W kreacjach reklamowych wystąpili prowadzący audycję: Katarzyna Borowiecka, Ola Budka, Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Kampanię zespół Radia 357 przygotował własnymi siłami. Zdjęcia wykonał Marcin Zawadzki. Kreacje reklamowe przygotowała Katarzyna Stelmach.

Pierwsza dziesiątka Polskiego Topu Radia 357 2023:

  1. NIE PYTAJ O POLSKĘ – Obywatel G.C.

  2. WOJENKA – Lao Che

  3. KRAKOWSKI SPLEEN – Maanam

  4. ARAHJA – Kult

  5. DZIWNY JEST TEN ŚWIAT – Czesław Niemen

  6. POLSKA – Kult

  7. AUTOBIOGRAFIA – Perfect

  8. DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI – Myslovitz

  9. OK, BOOMER! – Fisz Emade Tworzywo

  10. I CIEBIE TEŻ, BARDZO – Męskie Granie Orkiestra 2021

Pełne zestawienie 357 utworów z największą liczbą głosów dostępne jest na stronie top.Radio357.pl

***

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Justyna Dżbik-Kluge, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Justyna Mączka, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.

Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już ponad 50 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia

W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

We wrześniu 2022 roku Radio 357 otrzymało nagrodę PR Wings w kategorii “Zmiana biznesowa, komunikacyjny game changer” za komunikację ze swoją społecznością. Nagrodę przyznało 40-osobowe jury, w skład którego weszli specjaliści od komunikacji. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Agencji Public Relations.

Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl.

Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!