Niezwykły jubileusz Dawida Podsiadło

Podczas gdy 2022 był dla Dawida rokiem podsumowań „pierwszych dziesięciu lat innego życia”, 2023 jest momentem, w którym z sentymentem wraca do punktu zwrotnego, od którego należy liczyć tę niezwykłą dekadę. 6 maja minie dokładnie 10 lat od premiery utworu „Trójkąty i Kwadraty”, który podbił serca milionów słuchaczy, a 28 maja 10 lat od premiery pierwszego studyjnego albumu Dawida Podsiadło, którego pierwszy nakład wyprzedano już 3 dni po premierze, a która dziś ma status diamentowej.

„Co ja Wam mogę powiedzieć. Bez „Trójkątów i Kwadratów” moje życie wyglądałoby inaczej. Nie wiem jak – gorzej, lepiej – ale po tych wielu, razem spędzonych, latach mocno je pokochałem i nie zamieniłbym ich na żadne inne figury geometryczne”.

Dawid Podsiadło

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu Dawid postanowił podzielić się dwoma wydawnictwami.
01 Trójkąty i Kwadraty 2013-2023 (Łukasz Ziętek).jpg
Pierwszym z nich jest maxi singiel „Trójkąty i Kwadraty 2013-2023” zawierający sześć wersji utworu: wersję oryginalną, wersję angielską, wersję live, która znalazła się na reedycji albumu „Małomiasteczkowy” oraz aż trzy premierowe wersje piosenki, zarejestrowane kolejno podczas koncertów na Stadionie w Gdańsku, w ramach trasy „Przed i Po” i podczas zeszłorocznej trasy „POSTprodukcja”. Wspólnym mianownikiem wszystkich produkcji jest muzyka stworzona przez Dawida wspólnie z Bogdanem Kondrackim. Dawid jest też autorem angielskiego tekstu, polski napisała Karolina Kozak. Każda z sześciu wersji jest inna i wszystkie są dowodem na niezwykłą wrażliwość Dawida, która wybrzmiewa zarówno w delikatnych, akustycznych aranżacjach utworu, jak i w jego energetycznych, tanecznych wersjach. Singlowi towarzyszy live video zarejestrowane w łódzkiej Atlas Arenie podczas „POSTprodukcja Tour”.
02 Trójkąty i Kwadraty 2013-2023 (Łukasz Ziętek).jpg
To jednak nie koniec niespodzianek. Wraz z premierą maxi singla rusza preorder niezwykłego, dwupłytowego albumu „Comfort And Happiness 10th Anniversary Edition” w wersji winylowej! Jubileuszowa reedycja pierwszego studyjnego albumu Dawida Podsiadło zawiera 18 utworów – oprócz 10 piosenek z pierwszego wydania, znalazły się tu utwory z edycji specjalnej z 2013 roku: „Little Stranger”, „T.E.A.”, „Jump”, „Powiedz mi, że nie chcesz”, a także utwór „4:30″ ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Kamienie na szaniec” i remix „No” autorstwa Zwette, dotąd dostępny jedynie w wersji cyfrowej. Wszystkie nagrania zostały zremasterowane. Na edycji jubileuszowej znalazły się również niepublikowane wcześniej wersje koncertowe „Nieznajomego” ze Stadionu w Chorzowie i „Trójkątów i kwadratów” ze stadionu w Gdańsku. Całość tego wyjątkowego wydania uzupełniają słowa Dawida, zamieszczone wewnątrz okładki albumu, który z sentymentem i wdzięcznością patrzy na początek swojej drogi.
Wartością dodaną jest fakt, że nakład albumu jest limitowany, a każdy z egzemplarzy posiada swój unikalny numer. Album w preorderze można zamówić na stronie www.comfortandhappiness.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!