XXII Rock May Festival tuż tuż!!!

XXII Rock May Festival

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Ul. Reymonta 33

 

12 maja 2023 r.

Renegady Tribute Band – Rage Against The Machine TRIBUTE – XXII Rock May Festival Before

Sala Strakacza

Bilety: 35 zł (https://biletyna.pl/event/view/id/320730)

Liczba miejsc ograniczona.

 

Stare, nie tylko rock’n’rollowe anglosaskie porzekadło, wskazujące na pozytywny aspekt zmian, mówi: „Rolling stone gathers no moss” (tłum. „Toczący się kamień nie obrasta mchem”).
Ta maksyma prześwieca nam również w CKiS Skierniewice przy budowaniu programu najważniejszego rockowego święta w naszym mieście, jakim bezsprzecznie jest Rock May Festival !!!
Był już festiwal dwudniowy, były edycje z tzw. „drugą gwiazdą” jako supportem przed częścią konkursowa, był festiwal nad Zalewem, były wystawy tatuażu i wreszcie „After” w postaci rockoteki prowadzanej przez kultowego DJ Pepka.

Teraz, w ramach programu XXII już edycji Rock May Festival proponujemy klasyczny „Before”. W przeddzień zasadniczego dnia festiwalowego zapraszamy na koncert najlepszej w Polce (!) tributowej kapeli grającej muzykę ikony hard rocka – zespołu Rage Against The Machine.

W Sali Strakacza gościć będziemy Renegady Tribute Band. Będzie ogień, będzie się działo! Na koncercie usłyszycie takie klasyki jak: „Killing in the name”, „Testify”, „Bulls On Parade”, „Freedom”, „Wake up”, „Guirella Radio” i wiele innych.

 

13 maja 2023 r.

Scena plenerowa

Wstęp wolny

 

Program:

17:00 – Otwarcie festiwalu

17:10 – Gentle Lovers [Skierniewice]

17:45 – Przegląd Zespołów Konkursowych

19:45 – Joe Palooka [Nagroda Publiczności 2022]

20:15 – Free Road [Laureat 2022]

20:45 – Ogłoszenie wyników konkursu

21:00 – Nocny Kochanek

 

Nocny Kochanek

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha.  Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując  humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress.  Wówczas reżyser Bartek Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. „Minerał Fiutta” znalazł się w pełnometrażowej kreskówce  „Kapitan Bomba – Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu, skandowanym przez publikę na każdym koncercie.  Zespół miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Gdy okazało się, że rozbawił także publiczność, a i członkowie grupy czuli się lepiej w jajcarskim wydaniu,  został z chłopakami na dłużej. W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka o tajemniczym tytule „Hewi Metal”. Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu”. Życie zespołu po premierze albumu zamieniło się w pasmo sukcesów. To stali bywalcy Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, gdzie wyprzedzają bez problemu Metallikę, czy rankingu Turbo Top Antyradia i kilkudziesięciu innych zestawień mediów muzycznych. Od dłuższego czasu znani z wyprzedanych koncertów nawet pół roku przed występami. Hasło “sold out” pojawia się na ich plakatach już tak często, że często pojawiają się pytania, co to za support Przez kilka lat grania zaliczyli już największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, ale nie wstydzą się i lubią wracać też do tych najmniejszych. Po roku intensywnej promocji albumu bez wsparcia dużej wytwórni i wielkich stacji radiowych „Zdrajcy Metalu” otrzymali status złotej płyty. Występ na Pol’and’Rock Festiwal 2018 w Kostrzynie nad Odrą zgromadził rekordową liczbę publiczności.

11 stycznia 2019 odbyła się premiera trzeciego albumu grupy – „Randka w Ciemność”. Zespół wyruszył w trasę koncertową zatytułowaną „Trasa w Ciemność” która zakończyła się w grudniu 2019 roku na warszawskim Torwarze w towarzystwie gości: Joanny Kołaczkowskiej, Tomasza Karolaka oraz Michała Wiśniewskiego.

W październiku 2020 roku album „Randka w Ciemność” uhonorowany został najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju – Fryderykiem w kategorii najlepszy album roku w kategorii metal.
24 września 2021 ukazał się nowy album zespołu Nocny Kochanek – „Stosunki Międzynarodowe”. Album, którego głównym zadaniem jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka. Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.
We wrześniu 2022 roku odbyła się premiera czwartego autorskiego albumu zespołu pod tytułem „O Jeden Most Za Daleko”. Jest to płyta eklektyczna, stanowiąca dość szeroki przekrój muzyki rockowo-metalowej – od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, poprzez rock and rolla à la Van Halen, klasykę typową dla Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Ciekawostką jest „Numer z Banjo”, w którym pierwsze skrzypce gra… banjo.

Miasto: Skarżysko-Kamienna, Warszawa

Członkowie zespołu:

Krzysiek Sokołowski – wokal

Arkadiusz Majstrak – gitara

Artur Pochwała – bas

Robert „Kazon” Kazanowski – gitara

Artur Żurek – perkusja

 

Dyskografia:

2015.11.06 – Hewi Metal >15 000 sprzedanych płyt – STATUS ZŁOTEJ PŁYTY
2017.01.13 – Zdrajcy Metalu >30 000 sprzedanych płyt – STATUS PLATYNOWEJ PŁYTY
2019.01.11 – Randka w Ciemność >30 000 sprzedanych płyt – STATUS PLATYNOWEJ PŁYTY

2020.09.25 – Nocny Kochanek Alkustycznie

2021.09.24 – Stosunki Międzynarodowe

2022.09.23 – O Jeden Most Za Daleko

 

Gentle Lovers [Skierniewice]

Gramy  alternatywny rock z lekką nutą R&B. Inspirujemy się twórczością wielu artystów, ale najprędzej można by nas było porównać do Arctic Monkeys.

 

Joe Palooka [Nagroda Publiczności 2022]

Joe Palooka (czyt. Dżo Paluka ) – to niecodzienne połączenie sześciu zupełnie różnych osobowości, którym przyświeca wspólny cel – brak ograniczeń i emocje czerpane z procesu tworzenia. Celem zespołu jest budowanie relacji muzycznej wolnej od kompromisów, czyli takiej, w której członkowie bez wahania podpiszą się pod każdą wspólnie nagraną ścieżką dźwięku. Ideą towarzyszącą od początku istnienia zespołu jest świadomość, że tworzona muzyka, aby pociągnąć za sobą tłumy, najpierw musi porwać twórcę.

Ten świat jest bezlitosny i nie ma skrupułów. Ten świat potrzebuje bohaterów.

Może stać się nim każdy z nas.

Ten świat potrzebuje kogoś, kto głośno wykrzyczy swój sprzeciw.

Może stać się nim wszystko co robimy.

Zapamiętaj, że jeśli nie my, nie zrobi tego nikt.

Bohater nie potrzebuje peleryny. Naszymi atrybutami są dźwięki i słowa.

Przywołaliśmy bohatera, stworzyliśmy go na nowo i oto jesteśmy.

 

Free Road [Laureat 2022]

Zespół Free Road pochodzi ze Żnina. Tworzymy alternatywnego rocka w duchu lat 70 i 90.Gramy utwory własnej kompozycji, wprowadzając klimat gorącego lata, deskorolek i relaksu. Stanowi to mieszankę styli, którą określamy jako MRG

Każda próba i zagrany koncert sprawiają nam ogromną przyjemność i są świetną odskocznią od codzienności.

 

Przegląd Zespołów Konkursowych

Znamy zespoły zakwalifikowane do konkursu podczas XXII Rock May Festival!!! Widzimy się podczas przeglądu – 13 maja na scenie plenerowej CKiS.

 

Chrust – Gdańsk

Zespół Chrust, powstał w Gdańsku w 2021 roku, wtedy też ukazał się pierwszy singiel promujący działalność grupy „Hen za Rzeką”. Rok później, w maju 2022 roku ukazał się ich pierwszy, w pełni autorski album „Chrust”.

CHRUST polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie zespołu. Twórczość grupy opiera się na wpływach polskiej muzyki tradycyjnej i słowiańskiej, ale również jest inspirowana takimi zespołami i nazwiskami jak Percival Schuttenbach, Wardruna, Trent Reznor, Tool, czy Igor Herbut.

Mimo krótkiego życiorysu zespołu artyści mają za sobą pierwszą trasę koncertową i festiwalową.

 

Heima – Łódź

Heima to łódzki zespół, który tworzy swój świat od końca 2017 roku. Ich muzyczna wrażliwość płynnie porusza się między różnymi gatunkami, jak indie pop, art rock czy nawet post-punk.

Jednak cała twórczość zespołu ma wspólne mianowniki. Zapadający w pamięć wokal, nastrojowe partie gitar, oraz ciekawa warstwa rytmiczna tworzą połączenie o intrygującej aurze.

Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. Wystąpili między innymi na Stay Wild, Męskie Granie, Soundedit Festival czy Songwriter Łódź Festiwal.

W 2020 zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight, a w 2021 finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych. Wygrali również plebiscyt Wiosła Kultury w kategorii debiut, oraz zajęli drugie miejsce w plebiscycie Sanki organizowanym przez Gazetę Wyborczą.

 

Jack Friday – Toruń

Wspólne granie ekipy Jack Friday zaczęło się w 2019 roku w Toruniu. Od tego czasu odwiedzili wiele scen w kraju m.in. klub A2 we Wrocławiu, NRD w Toruniu, Metal Cave w Warszawie, Wiatrakowa w Bydgoszczy, Torpeda w Gdańsku…..

Ich muzykę można usłyszeć m.in. w programie Makakofonia na antenie Antyradia, jak również w wielu rozgłośniach online m.in. w Australii, Niemczech czy Irlandii.

Grają energetyczną mieszankę stylistyczną, czerpiąc inspiracje z ciężkich brzmień lat 90tych i przełomu wieków.

Urodzony w Meksyku frontman Oz obdarzony wyjątkową, hipnotyzującą osobowością w pełni angażuje się w interakcję z publicznością, szybko rozkręcając każdą imprezę i nie pozostawiając nikogo na widowni obojętnym na to, co dzieje się na scenie. Koncert zespołu to nieopisane przeżycie i dobra zabawa.

 

Redhead Hero – Warszawa

„Mamy w serDuchu świeże i mocne podejście do klasycznych tematów, które nurtują każdego człowieka chodzącego po tej ziemi.” – tak piszą o sobie członkowie zespołu. RedHead Hero to warszawski zespół muzyki alternatywnej. Debiutancka epka zespołu „Remova” została wydana w grudniu 2020 r.

 

TainT – Pszczyna

Zespół pochodzi z Pszczyny na Śląsku. Swoje początki miał już jesienią 2014 r. Muzycy grają nu/alternative metal, mają już na koncie dwie Epki, wiele nagród i wyróżnień oraz występów na rozmaitych festiwalach w Polsce.

Organizatorzy: CKiS, Miasto Skierniewice

Patroni medialni: Radio RSC, Strefa Music Art, Radio Sochaczew, INFO Skierniewice, Szarpidrut, Proanima.pl, ArtMundus, Radio FAMA, ArtMundus, Muzykuje.pl, Twój Kurier Regionalny, Radio Victoria, Rock Area, Radio Łódź, Band.pl, Głos Skierniewic, ITS, skierniewickie.pl, Radio Niepokalanów

Sponsorzy: Akademia Nauk Stosowanych im. Stefana Batorego, Mirbud S.A.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!