Imagine Dragons nagrali teledysk w ogarniętej wojną Ukrainie

Muzycy z Imagine Dragons nagrali unikatowy teledysk na linii frontu w Ukrainie. Bohaterem „Crushed” jest 14-letni Saszko. Chłopiec przeżył kilka miesięcy w warunkach rosyjskiej okupacji.

Imagine Dragons to amerykańska grupa muzyczna. Nagrała wyjątkowy klip, którego bohaterem jest 14-letni Saszko. Zdaniem Andrija Jermaka, szefa biura kancelarii Wołodymyra Zełenskiego, ten teledysk to wezwanie społeczności międzynarodowej do udzielenia Ukrainie jeszcze większego wsparcia.

Jak czytamy w komunikacie na Rmf24.pl, wieś Saszki była okupowana przez rosyjskie wojska przez pięć miesięcy. Nic nie ocalało, wszystko zostało zniszczone. Saszko przeżył ostrzały, ukrywając się w piwnicy. Teledysk do utworu „Crushed” obejrzało już ponad 1,5 mln użytkowników serwisu YouTube.

Historia chłopca jest przejmująca, ale takich jak on, rozpaczliwie potrzebujących pomocy, są (w Ukrainie) tysiące. Nawet dzisiaj rodzina (chłopca) nie ma dostępu do elektryczności i innych podstawowych udogodnień. Prosimy o rozważenie przekazania darowizny za pośrednictwem United24 i zabrania głosu w tej sprawie – zaapelowali muzycy w opisie teledysku na YouTube.

Grupa muzyczna Imagine Dragons powstała w 2008 r. w Las Vegas. Znamy ją z takich przebojów, jak „Believer”, „Thunder” czy „Radioactive”. Ich styl to mieszanka pop, mocnych brzmień rocka i muzyki alternatywnej.

W 2022 r. prezydent Zełenski mianował Imagine Dragons ambasadorami platformy United24.

Przypominamy, że Imagine Dragons wystąpi 14 sierpnia 2023 r. na warszawskim PGE Narodowy. Bilety nadal w sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!