Warszawsko-lubelskie NA TAK “Tęskni” w stylu Depeche Mode

Ukazał się nowy klip trio Na Tak zatytułowany „Tęsknię” będący pierwszą zapowiedzią nowej płyty tej grupy.

Piosenka ta porusza temat miłości, ale bardziej skupia się na wątpliwości, czy tak naprawdę istnieje. Bohater utworu doświadcza przywiązania, tęsknoty oraz potrzeby bliskości, ale jednocześnie odczuwa także strach i niepewność co do przyszłości.

Tekst piosenki podkreślony został przez mieszankę stylów cold wave i trip-hop, gdzie surowe brzmienie post-punka, nietypowe brzmienie basu z dodatkiem elektroniki tworzy nastrój niepokoju. Aranżacja ta idealnie oddaje rozchwianie emocjonalne bohaterki i wprowadza słuchaczy w odpowiedni nastrój.

Do singla powstał również klip, który utrzymany jest w konwencji czarno-białej i doskonale podkreśla dekadenckie klimaty oraz samotność bohaterki. Elementy klipu nawiązują do estetyki Depeche Mode, a sama realizacja została wykonana na wysokim poziomie artystycznym. Wszystko to razem tworzy atmosferę, która jest zarówno mroczna, jak i tajemnicza. Na Tak udowadniają, że są zespołem, który potrafi połączyć różne style muzyczne i stworzyć coś wyjątkowego. Ich nowy singiel „Tęsknię” to wspaniały zwiastun kolejnego albumu, który na pewno zainteresuje fanów zespołu oraz miłośników alternatywnej muzyki.

Zespół Na Tak jest nietypową grupą artystyczną, która nie ogranicza się stylistycznie ani tematycznie. Tworzą swoją muzykę, piszą teksty, nagrywają klipy i projektują własne kreacje. Oznacza to, że grupa ta nie stosuje sztywnych ram i nie trzyma się jednego konkretnego stylu muzycznego. Zamiast tego, zespół czerpie inspirację z różnych gatunków muzycznych, a ich twórczość jest pełna eksperymentów i innowacyjnych rozwiązań.

Zespół Na Tak został założony w 2010 roku w Lublinie przez trzech muzyków pochodzących z różnych miejsc: Dorotę Krempę z Mielca, Sebastiana Napierałę z Bydgoszczy oraz Piotra Kalę z Lubostronia pod Bydgoszczą. Choć grupa powstała w Lublinie, to w Bychawce pod Lublinem tworzona jest ich muzyka.

Pierwszy album zespołu, zatytułowany “Na Raz”, ukazał się w 2011 roku. Od tego czasu grupa regularnie wydaje kolejne płyty, w tym drugi album “13”, który został wydany w 2013 roku i znalazł się w pierwszej piątce najlepszych albumów roku według gazeta.pl. W 2016 roku grupa wydała płytę “Ewolucja”, a w 2022 roku “Trzymaj się”.

Grupa Na Tak ma również na koncie kilkuletnią współpracę z wytwórnią SP Records, w której barwach opublikowali 9 singli.

Na Tak są półfinalistami Jarocińskich Rytmów Młodych oraz finalistami programu “Must Be The Music”. Koncertowali na wielu festiwalach i w klubach w całej Polsce, a na swoim kanale YouTube posiadają ponad 20 teledysków. Dla wytwórni SP Records stworzyli cover piosenki “World in My Eyes” zespołu DM, który spotkał się z pozytywnymi opiniami wymagających fanów Depeche Mode

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!