BRUDNO POP NADCHODZI!

Nowy zespół Jacka Perkoza Perkowskiego, gitarzysty T. Love i wokalistki Martyny Włodarczyk przedstawia pierwszy singiel „To chyba raj”.

 

Utwór zapowiada wydanie debiutanckiej płyty

Wydawca: Warner Music Poland

 

“Dużo komponuję w domu i postanowiłem poszukać kogoś do zamknięcia

pewnego etapu. W akcie desperacji ruszyłem w miasto. Na jednej z imprez poznałem

Martynę. Po naszej rozmowie wpadłem na koncert jej zespołu żeby

sprawdzić jak śpiewa.” mówi Perkoz o genezie swojego nowego zespołu.

 

Muzyka Brudno to przebojowy rock z popowymi melodiami, pulsującymi liniami basu,

surowymi w brzmieniu solówkami i czasami elementami elektronicznymi oraz wyrazistymi

tekstami piosenek.

 

„To chyba raj” to pierwszy singiel zespołu Brudno. “Kiedy Jacek przesłał mi muzykę momentalnie poczułam klimat Bonnie i Clyde i nie miałam złudzeń – tekst musiał być o rabunku, ucieczce, ale także o młodości i jej nieustępliwym przemijaniu –  pisze autorka słów piosenki i wokalistka zespołu Martyna Włodarczyk. „To chyba raj” jest przebojowym rockowym utworem z bujającym tanecznym rytmem.

 

Moja recenzja:

Debiutancki Singiel „To chyba raj” zaczyna się spokojnie indie popową melodią, po to żeby od pierwszych wersów zwrotki uderzyć dynamicznymi gitarami i historią, która zabiera słuchacza momentalnie w prawie 3 minutową podróż. Jest ona o nocy pełnej wrażeń i mam wrażenie także intymnych uniesień partnerów, którzy dzielą  prawdopodobnie skok życia. Może nawet ostatni. Melorecytacja a w zasadzie nęcący szept wokalistki Martyny Włodarczyk, dodaje  utworowi sensualności i brudnego stylu. Dlatego myślę nie bez powodu zespół został nazwany BRUDNO. Pytanie jak brudno pop- rockowo jeszcze będzie w kolejnych utworach?  Myślę, że wszyscy czekają na te odpowiedzi. A  przynajmniej nie bagatela 30 tysięcy słuchaczy na YouTube. Bo tyle użytkowników na tę chwilę odwiedziło utwór.

Warto dodać, że gitary nagrane przez Jacka Perkoza Perkowskiego nie są banalne. Wymyślone przez niego harmonie są spójne do prezentowanej wizji zespołu i stylistyki, która w moim odczuciu zachacza o Shoegaze I Alternatywny Alt-Pop. Ta ciekawa mieszanka przedstawiona w utworze „To chyba raj” przypomina mi miejscami  bardziej miękkie kompozycje zespołu Audioslave. A z bardziej polskiego podwórka zespół Łzy, za czasów wokalistki Anny Wyszkoni. Szczególnie tajemnicza atmosfera wpisuje się w sznyt piosenki, która dozuje emocje po to, aby potem dosięgnąć euforii i haju.

Sam klip na YouTube w postaci animacji pływających meduz dodaje skojarzeń o parzących, wywołujących silne reakcje doświadczenia. Nawet zdarza się, że zabójcze. Dodatkowo retro garnitur i sukienka z głowami meduz, nawiązują do klimatu pary Bonnie i Clyde, o której wspomina wokalistka.

Jestem zauroczony tym projektem, polecam go ogromnie. Zachęcam do słuchania na serwisach streamingowych szczególnie wieczorową porą. Pozwólcie sobie zanurzyć się w atmosferę zespołu BRUDNO.

Pierwsza płyta grupy ukaże się na jesieni tego roku i zawierać będzie kilkanaście utworów.

Muzyka w większości została skomponowana i nagrana przez Jacka Perkowskiego, a teksty

przez Martynę Włodarczyk. W nagrywaniu i pisaniu tekstów brali też udział goście, jak np.

Marek Pospieszalski, Rafał Dutkiewicz, czy… Julian Tuwim.

Linki:

https://www.facebook.com/Brudnoofficial

https://www.instagram.com/brudno_official

https://www.tiktok.com/@brudno_official

https://www.youtube.com/channel/UC0D9ibT-GV7q0HfVQvstfJw

 

Recenzja: Piotr Siedlecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!