Blackning jest absolutnie zdeterminowany, aby promować swój kolejny album studyjny wydaniem kolejnego singla „Eye For An Eye”, któremu towarzyszy lyric video, które można już zobaczyć na kanale szwedzkiej wytwórni Black Lion Records lub pod poniższym linkiem:
„Eye For An Eye” to jak dotąd najdłuższy utwór w karierze Blackninga, trwający 6 minut i 50 sekund, który wnosi nowe elementy i głębię do brzmienia zespołu, nie odchodząc jednak od swojej propozycji pierwowzoru.
„Brzmienie jest ciężkie i porywające, z dobrze wykonanym refrenem i elementami, których Blackning nigdy nie używał w swojej poprzedniej muzyce” – skomentował gitarzysta Zozi Fernando.
Zespół skorzystał z okazji wydania trzeciego singla w ciągu niecałego roku, aby ogłosić datę premiery długo oczekiwanego trzeciego albumu studyjnego „Awakening”, następcy uznanego „AlieNation”, którego premiera zaplanowana jest na 28 lipca 2023 r. .
Wydany przez szwedzką wytwórnię Black Lion Records, „Eye For An Eye”, a także album „Awakening”, są produkowane przez Blackninga, a miksem i masteringiem zajmuje się Marcos Cerutti. Lyric Video jest dziełem artysty Leo Praça.
Zozi skomentował również temat nowej piosenki:
„Oko za oko mówi o kontekście zemsty na tych, którzy próbują uciec od swoich czynów mosznowych. Gdzie podmiot ma szansę znaleźć swojego wroga i zmusić go do zapłaty za wszystko, co zrobił”.
Posłuchaj singla poniżej:
Założony w 2014 roku w mieście Santo André, na antenie ABC Paulista, Blackning jest jednym z najbardziej klasycznych zespołów narodowego thrash metalu, o trzewnym śladzie i przytłaczającej energii, i pomimo uderzających odniesień do głównych nazw gatunku, zespół zawiera elementy, które nadają dźwiękowi własną tożsamość, identyfikowane przez mieszankę hardcore’u, heavy i death metalu w ich utworach, od ciężkich refrenów po uderzające riffy i prawie zawsze absolutnie szybkie.
W skład zespołu wchodzą Cleber Orsioli (wokal i gitara), Zozi Fernando (gitara i chórki), Ricardo Brigas (bas i chórki) i Renan Pigmew (perkusja), muzycy, którzy dodają know-how na trasie i na scenie. . brazylijskiej ciężkiej muzyki, z albumami, DVD i taśmą K7 wydanymi w Brazylii i Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej, Europie (w tym w Rosji) oraz trasami koncertowymi w kilku krajach.
Blacking ma na swoim koncie dwa albumy studyjne i EP, wszystkie wydane na całym świecie: „Order of Chaos” (album 2014), „ALieNation” (album 2016) i „Eyes in The Mirror” (EP 2017). W 2016 roku zespół znalazł się wśród najlepszych wydawnictw zespołów rockowych i metalowych w całej Ameryce Łacińskiej, dzięki ankiecie przeprowadzonej przez serwis Headbangers Latino America, której sędziami byli krytycy muzyczni z kontynentu amerykańskiego. Również w 2016 roku „ALieNation” został nominowany jako najlepszy krajowy album heavy metalowy na Prêmio Dynamite de Música Independente, największym tego typu albumie w Brazylii. Zespół koncertował już w Brazylii (2015, 2016 i 2018) oraz Europie (2017) promując swój materiał, odwiedzając takie kraje jak Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Polska, Czechy czy Rosja.
Aby dowiedzieć się więcej o Blackning i śledzić wydawnictwa, które zespół wyda w 2023 roku, odwiedź stronę www.blackning.com.br lub obserwuj profil zespołu na Instagramie @blackning_