Ostatnie dni zapisów na Bieg “Policz się z cukrzycą”

Gotowi na wyzwanie? Po raz pierwszy w historii Fundacja WOŚP realizuje festiwalowy Bieg “Policz się z cukrzycą”. Dla tych, którzy chcą pokonać dystans 3250 metrów – biegnąc, truchtając, spacerując – to już ostatni moment na dopełnienie formalności. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lipca.

3250 to jednak nie tylko liczba określająca dystans, ale też maksymalną liczbę uczestników biegu. Do udziału w tym nietypowym happeningu, a zatem także zwrócenia uwagi na poważny problem medyczny, jakim jest cukrzyca, Fundacja zachęca wszystkich – bez względu na wiek i kondycję fizyczną! Zgłoszenia trwają tylko do niedzieli, 23 lipca, jak dotąd chęć startu zadeklarowało ponad 2100 osób. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Bieg na festiwalu – co trzeba wiedzieć?

Bieg odbędzie się 3 sierpnia, a tuż przed nim uczestnicy zaproszeni zostaną do wspólnej rozgrzewki w okolicach Dużej Sceny. Dystans biegu, czyli 3250 metrów w pętli po asfaltowej drodze festiwalu, pokonać można dowolną techniką – biegnąc, truchtając, a nawet spacerując. Na uczestników wydarzenia czekać będą charakterystyczne pomarańczowe t-shirty – dokładnie takie same, jak te w których widzieliśmy uczestników styczniowego 17. Biegu “Policz się z cukrzycą”. Na mecie – oczywiście pamiątkowe medale!

Skąd pomysł na Bieg “Policz się z cukrzycą”?

Organizacja styczniowego biegu to wsparcie realizowanego przez WOŚP od 2004 roku Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Środki z pakietów startowych przeznaczane są właśnie na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę. Dzięki biegom organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2022 zakupione zostały 272 pompy insulinowe, bieg podczas 31. Finału WOŚP to możliwość zakupu kolejnych 76 pomp. W 17. Biegu “Policz się z cukrzycą” uczestniczyło łącznie 11 610 osób (w tym 5 tys. uczestników biegu ulicami Warszawy), które pokonały wspólnie aż 57 576 kilometrów!
Uczestnicy Biegu “Policz się z cukrzycą” podczas ostatniego Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!