Dave Matthews Band powraca do Polski!

Dave Matthews Band – amerykańska legenda rocka powraca do Polski na jedyny występ w Warszawie.

Misterne improwizacje i długie solówki są tym, na co fani zespołu zawsze czekają i nie zabraknie ich także tym razem! Muzyczna uczta rockowa czeka nas już za kilka miesięcy – 12 kwietnia 2024 roku w COS Torwar w Warszawie. Bilety do sprzedaży trafią 22 września. Kupić będzie można je na www.biletserwis.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

Dave Matthews Band na światowej scenie muzycznej funkcjonuje od 1991 roku. Grupa została założona przez urodzonego w RPA Dave`a Matthewsa i w ciągu kilku lat zrobiła prawdziwą furorę. Zespół powstał w Charlottesville w stanie Wirginia, gdzie świętuje się Dzień Dave Matthews Band. Przypada on na 27 września, ponieważ w tym dniu w 1994 roku grupa wydała swój debiutancki studyjny album pt. „Under the Table and Dreaming”. Pierwsze koncertowe nagranie zarejestrowała już rok wcześniej.

W 1991 roku wokalista i gitarzysta Dave Matthews miał zapisaną na kasetach swoją muzykę, którą chciał pokazać światu. Poszukał wsparcia ze strony doświadczonych i już wtedy znakomitych muzyków, czyli perkusisty Cartera Beauforda i saksofonisty LeRoi Moore’a.  Chwilę później dołączył do nich 16-letni basista – Stefan Lessard. Ich zaraźliwe, charakterystyczne brzmienie już wtedy przykuło wielką uwagę i zgromadziło wokół bandu grono zagorzałych i lojalnych fanów. Początkowo grywali w niewielkich lokalach. Bardzo szybko jednak z małego zespołu, koncertującego głównie w salach klubowych, stali się gigantem, który sprzedaje swoje płyty w milionach egzemplarzy i występuje dla tysięcy fanów. Obecnie na swoim koncie formacja posiada 10 albumów studyjnych, 85 krążków koncertowych, 3 albumy kompilacyjne, 8 albumy wideo, 2 rozszerzone wydania, 36 singli i 21 teledysków. Łącznie sprzedała blisko 40 mln płyt. Do tej liczby należy dodać również setki bootlegów, czyli nieoficjalnych nagrań zespołu dostępnych za darmo w internecie.
Muzyka amerykańskiej formacji to unikalne i perfekcyjne połączenie jazzu, folku, funk oraz popu. Zespół jak żaden inny słynie z długich, trzygodzinnych koncertów i wielominutowych improwizacji. Fani wiedzą, że każdy z występów Dave Matthews Band jest inny i nie ma czegoś takiego jak powtarzalność. Formacja przykłada szczególną wagę do relacji ze swoją publicznością, pozwalając jej na rejestrację i utrwalanie koncertu na własnych urządzeniach. To w dzisiejszych czasach duża rzadkość. Swoimi amatorskimi nagraniami mogą się pochwalić między innymi polscy fani. Na zaproszenie agencji Prestige MJM zespół był w Polsce dwukrotnie: w 2015 i 2019 roku.

W przeciągu swojej ponad 30-letniej kariery Dave Matthews Band stał się jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka. Od momentu powstania zespół sprzedał ponad 25 milionów biletów, a jego udziałem są wielkie i bardzo udane widowiska koncertowe. W ciągu kilkudziesięciu lat kariery był szesnastokrotnie nominowany do nagród Grammy, a statuetkę zdobył zaledwie jedną. Jest to nieco zaskakujące, biorąc pod uwagę sukcesy grupy na listach przebojów i liczne, kultowe dzisiaj hity, które wyprodukowali. Należą do nich: „Crash Into Me”, „Ants Marching”, „Satellite”, „The Space Between”, „Everyday” i „Madman’s Eyes”.

– Jestem pewien, że czeka nas muzyczna uczta. Będą gitarowe riffy, wielominutowe popisy instrumentalne, improwizacje i przeboje, które zna każdy fan. Dave Matthews bawi się dźwiękami, a cały skład tworzy wielowymiarowy zespół, niedający się jednoznacznie sklasyfikować. Genialne koncerty na żywo są tym, co ich wyróżnia. Wiedzą o tym w Stanach, gdzie band jest stawiany na równi chociażby z Bruce’m Springsteen’em i cieszy się olbrzymią popularnością. Zapraszam na koncert w Warszawie, niezapomniane wrażenia gwarantowane – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która zorganizuje występ Dave Matthews Band.

Koncert Dave Matthews Band odbędzie się 12 kwietnia 2024 roku w COS Torwar w Warszawie.  To część europejskiej trasy zespołu, który powróci na kontynent po pięciu latach od ostatnich występów.  Bilety na koncert w stolicy dostępne będą od 22 września o godzinie 9:00 na www.biletserwis.pl. Dwa dni wcześniej, 20 września o godzinie 15:00 uruchomiona zostanie przedsprzedaż dla Warehouse – oficjalnego fanklubu DMB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!