BLONDE REDHEAD: premiera albumu “Sit Down for Dinner”!!!

Dziś, nakładem wytwórni section1, ukazało się najnowsze wydawnictwo rockowego tria Blonde Redhead  (Kazu Makino i włoscy bracia bliźniacy Simone i Amedeo Pace)   „Sit Down for Dinner”.

Napisany i nagrany w ciągu pięciu lat, w Nowym Jorku, stanie Nowy Jork, Mediolanie i Toskanii, „Sit Down for Dinner” ma nieskazitelną strukturę, nasyconą wrażliwością, klarownością i zdecydowaniem. Na płycie subtelne melodie opakowane są w teksty o nieuniknionych zmaganiach dorosłości: załamaniu komunikacji w trwałych związkach, zastanawianiu się, w którą stronę się zwrócić, trzymaniu się swoich marzeń.

Wiosną 2020 r. Makino natknęła się na fragment wspomnień Joan Didion o żałobie, w książce „Rok magicznego myślenia”, który odzwierciedla jej druzgocące doświadczenie bycia świadkiem nagłej śmierci męża przy stole. Wśród głębokiej niepewności tych wczesnych miesięcy pandemii Makino myślała o swoich rodzicach będących w Japonii, o utraconym wówczas rytuale gromadzenia się na kolacji z rodziną i ciężkim, wszechobecnym poczuciu, że życie każdego z nas może się zmienić w jednej chwili. Był jeden wers, który ostatecznie nadał tytuł albumowi: “Życie szybko się zmienia. Życie zmienia się w jednej chwili. Siadasz do kolacji i życie, jakie znasz, kończy się”. Jednocześnie album ma osobny wydźwięk dla braci Pace. Kulturowo, kolacja jest nienegocjowalnym rytuałem rodzinnym, który trio wdrożyło podczas prób czy trasy koncertowej. “Wiem, że wiele osób je w biegu, je przed telewizorem lub nie przejmuje się tym zbytnio – i to jest w porządku – ale my naprawdę to robimy” – mówi Simone. “To moment, w którym możemy usiąść i spędzić ze sobą czas”.

Ten duch więzi jest wpisany we wrodzoną wrażliwość Blonde Redhead. “Mamy swój język, którego się trzymamy” – mówi Makino. “Staramy się zmieniać rytmy, koncepcje i dźwięki. Ale ta harmoniczna wrażliwość pozostała taka sama. Uderza w tę samą część serca”. Warstwy wokalne otwierającego album utworu “Snowman” zostały zainspirowane acapella’owymi wykonaniami Bacha przez Swingle Singers. Świetlisty groove i progresja akordów utworu, śpiewanego przez Amedeo, jest jedną z wielu piosenek Blonde Redhead inspirowanych swobodą brazylijskiej muzyki eksperymentalnej. Amedeo napisał “Snowman” jadąc autobusem w górach Monte Rosa i walcząc z chorobą lokomocyjną.

Lista utworów “Sit Down for Dinner”:

1. Snowman
2. Kiss Her Kiss Her
3. Not for Me
4. Melody Experiment
5. Rest of Her Life
6. Sit Down for Dinner Pt.1
7. Sit Down for Dinner Pt. 2
8. I Thought You Should Know
9. Before
10. If
11. Via Savona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!