Protest Song od Dogbite! “Nocny deszcz”

Zespół Dogbite powrócił w wyśmienitej formie, dostarczając słuchaczom na początku września nowy bardzo energetyczny singiel “Cosmopolitan” z nadchodzącego szóstego albumu „Berlin”. Kolejną odsłoną wspomnianej płyty jest utwór  „Nocny deszcz”.  Kompozycja utrzymana jest w całkowicie odmiennym klimacie niż „Cosmopolitan”. Jest to nastrojowa ballada, będąca jednocześnie protest songiem przeciwko mowie nienawiści, braku tolerancji i polaryzacji społecznej wykreowanej przez polityków.  Utwór ma być pewnego rodzaju „wentylem bezpieczeństwa” dla wszystkich, którym doskwiera brudny język obecnych kampanii wyborczych. Przypomina nam, że powinniśmy odnajdywać w sobie to co nas łączy a nie dzieli i że nawet najbardziej ponury okres kiedyś się skończy. „Nocny deszcz w końcu zmyje każdy brud z ich ust”.

Cały album zawierać będzie dziesięć premierowych nagrań, utrzymanych w dynamicznej rockowo – funkowej stylistyce. Nad produkcją muzyczną, tradycyjnie czuwał Piotr „Dziki” Chancewicz w Media Studio.

Dogbite – polski zespół rockowy, założony w 1997 r. Do sukcesów zespołu, należy zaliczyć wykorzystanie utworu Dogbite do promocji filmu Marka Koterskiego “Dzień Świra”. Teledysk „Gizela” z płyty „Ugryzł mnie pies, czyli psy, koty i inne kłopoty” przez wiele tygodni utrzymywał się na 1 miejscu listy muzycznej MTV. W teledysku “Regałowy” zagrała Aleksandra Woźniak, gwiazda serialu “13 posterunek”. Utwór wykorzystano w kampanii fundacji „Rak ’n’ Roll”. Album „Turboepka” ukazał się 2005r osiągając wysokie rotacje w radio i tv. Premiera kolejnego albumu zaplanowano na 2006r. Promujący utwór „Anatra Guardia” po premierze w radiostacjach państwowych, został zdjęty z anten ze względu na cenzurę związaną z satyrą bieżącej sytuacji politycznej. Zespół powrócił w 2013 r. albumem „Dynamit” a w 2016 ukazał się piąty krążek pt. „5”. Promowały go utwory „Top Modell”, „Happiness” i „N.A.N.A.”. Płyta uzyskała bardzo pozytywne recenzje w prasie. Teledysk do utworu „Happiness”, został nakręcony w pięciu stanach USA oraz w meksykańskiej Tijuanie. W 2022 roku zespół świętował 25 lecie działalności. Zespół ma na swoim koncie 6 płyt studyjnych. Dogbite znalazł się również na składance Polskiego Radia „Od czapy zestaw” i na specjalnym wydaniu DVD „Dzień świra”. Zespół na przestrzeni lat, zagrał kilkaset koncertów, m.in. na głównych scenach Przystanku Woodstock i Jarocin Festiwal.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!