Kaiser Chiefs prezentują “Kaiser Chiefs’ Easy Eighth Album”

Oto nowy singiel “Feeling Alright” z Nilem Rodgersem!

Założona w Leeds grupa Kaiser Chiefs jest obecna na scenie już ponad dwie dekady. Od czasu debiutu w 2000 roku zasłynęła takimi piosenkami jak “Oh My God”, “I Predict a Riot” czy “Everyday I Love You Less and Less” i sprzedała ponad 8 milionów płyt. Zgodnie z prawidłami natury brytyjskich zespołów rockowych, post-punkowe naleciałości z każdą kolejną płytą zastępują coraz odważniejsze new wave’owe tendencje i gatunkowy eklektyzm.

Flirt formacji z syntezatorowymi brzmieniami kulminuje na płycie “Kaiser Chiefs’ Easy Eighth Album”, której premiera odbędzie się 1 marca 2024. Wśród gości na płycie znajduje się m.in. legendarny Nile Rodgers z grupy Chic. Całość wyprodukował Amir Amor, były członek Rudimental, z którego usług korzystali m.in. Sam Smith, Ed Sheeran czy Charli XCX.

Kolejną zapowiedzią płyty, po świetnie przyjętych singlach “Jealousy” i “How 2 Dance”, jest piosenka “Feeling Alright”. Powstała ona wspólnie z Nilem Rodgersem, w zasadzie już pierwszego dnia współpracy. Był to jeden z ulubionych numerów zespołu, ale członkowie grupy nigdy nie potrafili znaleźć dla niego miejsca. We współpracy z legendą disco i funku kawałek stał się wstępem do nowego rozdziału w historii grupy i otwiera “Kaiser Chiefs’ Easy Eighth Album” w skocznym, pozytywnym stylu.

Ricky Wilson, frontman zespołu, komentuje najnowsze nagrania: “chyba nigdy nie znajdziemy się w sytuacji, w której stwierdzimy, że już wystarczy i wygodnie rozsiądziemy się na kanapie. Dlatego Kaiser Chiefs wciąż grają i wciąż się zmieniają”.

“Kaiser Chiefs’ Easy Eighth Album” sprawia, że Kaiser Chiefs ponownie znajdą się w centrum uwagi. Zachowując esencję swojego brzmienia wzbogaconą o nowe ścieżki, zespół robi to, co umie najlepiej: przeboje będące w stanie zapełnić parkiety świata.

Kaiser Chiefs – “Kaiser Chiefs’ Easy Eighth Album”, tracklista:
1. Feeling Alright
2. Beautiful Girl
3. How To Dance
4. The Job Centre Shuffle
5. Burning In Flames
6. Reasons To Stay Alive
7. Sentimental Love Songs
8. Jealousy
9. Noel Groove
10.The Lads

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!