Sarah Connor wydała rozszerzoną wersję swojego świątecznego albumu

„Not So Silent Night – The Cozy Edition” już dostępne.

Światowa sensacja, Sarah Connor, wydała specjalną wersję swojego ubiegłorocznego albumu. „Not So Silent Night – The Cozy Edition” zawiera trzy zupełnie nowe utwory, które będą towarzyszyć fanom w tegorocznym okresie świątecznym.

W przyszłym miesiącu, pierwszy świąteczny album artystki skończy 18 lat. Tymczasem Sarah Connor przypomina o swoim drugim okolicznościowym krążku, prezentując jego „przytulną”, poszerzoną wersję opatrzoną podtytułem „Cozy Edition”. Notowane na 1. miejscu niemieckiej listy bestsellerów „Not So Silent Night” wzbogacono o trzy nowe piosenki, w których artystka prezentuje pełen wachlarz świątecznych emocji i wibracji – od łagodnych po zachętę do tańca. Dzięki nowemu anglojęzycznemu wydawnictwu mająca na koncie globalne hity niemiecka artystka ponownie wspina się na szczyty list przebojów w rodzimym kraju.

„…za 365 dni spotkamy się tutaj ponownie” – „Happy New Year”

W nowych piosenkach słychać coś bardzo bezpośredniego, surowego i niefiltrowanego, co pozwala słuchaczowi poczuć się tak, jakby był w studiu z Sarah i jej zaufanymi muzykami. Aby nie było jednak zbyt przytulnie, za sprawą jednej z nowości, „Christmas Train”, artystka wprowadza do playlist słuchaczy ogromną dawkę brzmienia spod znaku Motown, gwarantując mnóstwo klasycznego soulu i radosnych wibracji. Jeśli dodamy do tego dźwięki rogu i dynamiczne linie basu, otrzymamy idealny utwór na ostatnią imprezę roku.

Z drugiej strony mamy „I Wonder”, wzruszającą i szczerą balladę fortepianową, będącą pięknym muzycznym apelem o pokój na świecie. Pytając siebie, co może zrobić, by świat był lepszym miejscem, Connor świętuje także nowe początki („Happy New Year”), rozpoczynając od figlarnych, jazzowych dźwięków fortepianu, do którego wraz z rozwojem piosenki dołączają chór i inne instrumenty. Punktem kulminacyjnym jest wielkie coroczne odliczanie: „Pamiętaj tylko to co dobre, wszystkie dobre chwile, które przeżyliśmy razem”, które Sarah śpiewa, flirtując z muzyką korzeni i dźwiękami gospel.

Wydane pierwotnie w listopadzie 2022 r. „Not So Silent Night” było czwartym numerem 1 Connor w rodzinnych Niemczech. Krążek ukazał się 17 lat po pierwszym świątecznym albumie gwiazdy „Christmas In My Heart”, na którym poza tytułowym utworem singlowym znalazła się m.in. piosenka „The Best Side of Life” z kampanii Coca-Coli. Zdecydowanie wykraczający poza ramy tradycyjnego świątecznego albumu krążek zawierał autorskie interpretacje takich utworów jak „Ave Maria” czy „White Christmas””. Całość składała się z „13 świeżych świątecznych utworów skomponowanych od podstaw”, co przełożyło się na „właściwie na typowy album Sarah Connor, który bynajmniej nie był cichy”.

Jedna z najpopularniejszych wokalistek w Niemczech i Europie Środkowej rozpoczęła swoją karierę, śpiewając po angielsku i wydając pokryty złotem debiutancki krążek,  „Green Eyed Soul”. Z różnymi platynowymi wydawnictwami i albumami w pierwszej dziesiątce również w Austrii i Szwajcarii, zdecydowała się zrobić sobie przerwę twórczą w 2010 roku – tylko po to, by powrócić jeszcze bardziej kilka lat później. Trafnie zatytułowana „Muttersprache” – „język ojczysty” w języku niemieckim – wydała swój pierwszy niemieckojęzyczny album długogrający w 2015 roku, który okazał się jeszcze większym sukcesem (#1 w Niemczech, Szwajcarii, 11 razy certyfikowany złotem w Niemczech). Z ponad 1,6 miliona sprzedanych egzemplarzy, ostatecznie zdobył Diamentową Nagrodę i tym samym okazał się jednym z najbardziej udanych albumów w historii niemieckiej muzyki. Jego następca, album „Herz Kraft Werke” z 2019 roku również trafił na pierwsze miejsce w Niemczech i Austrii, zdobywając wiele platynowych certyfikatów z ponad 800 tysiącami sprzedanych egzemplarzy. Kontynuując serię albumów nr 1, ubiegłoroczne „Not So Silent Night” idealnie wpisało się w tradycję numerów 1 na Ofifizielle Top 100, czyli niemieckim odpowiedniku naszej OLiS. Piosenki z tego wydawnictwa znalazły się na ponad 100 playlistach, zyskując miliony odtworzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!