Triumph Of Death: nowy singiel z klipem formacji Toma G. Warriora

‘Messiah’ pochodzi z wczesnego okresu współpracy obydwu założycieli Hellhammer: Toma G. Warriora i Martina Erica Aina, bo z czasów zanim zespół powstał – z 1983 roku. Autorem muzyki był Warrior, a słów Ain i Warrior. Tekst utworu odnosi się do ówczesnego zagrożenia wojną atomową pomiędzy Zachodem i Wschodem, która w okresie Zimnej Wojny, była stałą groźbą. Dziś ten utwór stał się niestety zaskakująco aktualny. Klip do ‘Messiah’ to nagrania koncertowe grupy, z których nagrania audio są treścią płyty “Resurrection Of The Flesh”. Te konkretne fragmenty występów pochodzą w tym przypadku z występu grupy na festiwalu Dark Easter Metal Meeting w Monachium z kwietnia 2023 roku.

Hellhammer to prawdziwa legenda muzyki ciężkiej. Zespół który istniał zaledwie przez chwilę i rozpadł się ze względu na niewielkie zainteresowanie oraz miażdżącą krytykę ich muzyki, po latach zyskał fanów i status legendy. Muzycy nie zdążyli zagrać ani jednego koncertu, więc marzenie każdego fana metalu miało się nigdy nie ziścić.
Hellhammer nigdy nie zostanie zreaktywowany i nigdy nie powróci. Nie jest możliwe powrót zespołu tak mocno związanego ze specyficznymi czasami w których powstał i działał. Jednak muzyka Hellhammer istnieje i stanowi bardzo ważną część mojego życia. I chciałbym móc grać tę muzykę na żywo zanim odejdę.” tak mówił o możliwości reaktywacji Hellhammer Tom G. Warrior.
Jednak założyciel Hellhammer, Tom G. Warrior postanowił założyć zespół Triumph Of Death, którego celem było wykonywanie muzyki Hellhammer na żywo.
Debiut Triumph Of Death “Resurrection Of The Flesh” to album koncertowy. Zapis trasy koncertowej z 2023 roku. Płyta dostępna jest w trzech różnych wersjach:

  • Deluxe CD mediabook
  • Podwójny winyl gatefold z książeczką i plakatami na czarnym winylu oraz na winylu kolorowym czarno białym swirl (tylko w wybranych sklepach)
  • Super deluxe pdwójny czerwony winyl z książeczką oraz dodatkowo singlem na 7’ calowym winylu i plakatami

Triumph Of Death tworzą:
Tom Gabriel Warrior – wokal/gitara
André Mathieu – gitara/wokal
Jamie Lee Cussigh – gitara basowa
Tim Iso Wey – perkusja

Tom Gabriel Warrior: “Ten album jest przede wszystkim świadectwem niezwykłej więzi pomiędzy słuchaczem a zespołem. Muzyka Hellhammer należała do podziemia między 1982 a 1984 rokiem, wtedy często wyśmiewana i odrzucona, dziś zawdzięczamy jej że możemy grać na żywo na całym świecie, prezentując ją ludziom otwartym, pełnym entuzjazmu i którzy umożliwiają to, że te koncerty są możliwe. Dajemy im tak samo dużo jak oni dają nam, a nasza wdzięczność dla nich nie ma granic.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!