SOTHORIS nagrał cover DISSECTION w 30. rocznicę płyty “The Somberlain”

SOTHORIS to polski black/death metalowy zespół powstały w 2016 roku. W swoim dorobku na dwa studyjne albumy: „Raj potępiony” (201), oraz “Wpiekłowstąpienie” (2022).

 

Dzisiaj – 3 grudnia 2023 roku przypada 30 rocznica wydania debiutanckiej płyty “The Somberlain” szwedzkiej legendy melodyjnego black metalu, formacji DISSECTION.

 

Formacja SOTHORIS postanowiła tę rocznicę uczcić w sposób wyjątkowy, nagrywając i wypuszczając cover utworu “Black Horizons” oddając w ten sposób hołd szwedzkiemu zespołowi dowodzonemu przez nie żyjącego już Jon’a Nödtveidt’a.

 

Komentarz zespołu odnośnie powstania tego wyjątkowego coveru:

Pomysł na cover pojawił się początkowo po jednym z koncertów. Z tego co pamiętam był to koncert w Olsztynie wraz z zespołami Jarun i Czort. Historia tego dnia jest ogólnie dość bogata i raczej nadaje się na historię opowiadaną przy złocistym trunku, niemniej jednak, po wielu perturbacjach i nocnych rozmowach stwierdziliśmy, że warto po prostu pograć samemu dla siebie coś innego niż materiał własny, no i bez specjalnych kłótni padło właśnie na Dissection.

 

Początkowo miał to być kawałek, który mieliśmy sobie pograć na sali prób, ewentualnie w ramach bisa na koncercie, jednak fala wydarzeń poszła dalej. Okazało się, że nasz zaprzyjaźniony inżynier dźwięku, Krzysiu Kostencki z Tetra Wave ma wolny termin w studiu i na szybko stwierdziliśmy, że w ramach ćwiczeń i testu wejdziemy sobie do niego i sprawdzimy, na co nas stać w tym momencie.

 

I tak oto powstał cover, historia prosta. W międzyczasie jeszcze okazało się, że dzisiaj, 3 grudnia, przypada rocznica albumu “The Somberlain” i to okrągła, przez co dodatkowo możemy w pewien sposób wyrazić szacunek i uznanie dla zespołu Dissection.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!