Szymon Siwierski i Maciej Sobczak zapraszają do tajemniczego świata dźwięków w utworze „Picture”

Na co dzień zasila składy zespołów Swiernalis, Wieczornik i Secret World Project, ale przede wszystkim rozwija solową karierę jako pianista i kompozytor. Mowa tu o Szymonie Siwierskim z Poznania. Wiosną 2024 roku ukaże się jego nowy album, pełen zaskakujących duetów. Pierwszym gościem zapowiadanego wydawnictwa jest Maciej Sobczak, który napisał i zaśpiewał tekst do utworu „Picture”. Nagranie trafiło właśnie na platformy streamingowe

W premierowej piosence artyści zabierają słuchaczy w ezoteryczne strony muzyki alternatywnej, gdzie melodia i słowo spotykają się, by zbudować tajemniczy klimat, niczym w dobrym thrillerze.

 

PICTURE to pierwszy singiel z mojej nadchodzącej, szalenie ważnej dla mnie płyty. Po wielu latach zbierania doświadczeń i kreowania własnej wrażliwości, chyba wreszcie nadszedł czas, aby podzielić się tym materiałem z słuchaczami. Sam utwór, którego od 6 grudnia można posłuchać, jest opowieścią o wyobrażonym, rysunkowym świecie, w który czasem każdy z nas chce uciec, wzlatując ponad przyziemną rzeczywistość. Tekst napisany przez znakomitego Maćka Sobczaka, a także jego głos, połączony z piękną, lecz mroczną produkcją Pawła Cieślaka, czyni z PICTURE właśnie to, co miałem w głowie, siedząc przy pianinie i myśląc nad tą kompozycją. I tak – twórczość Nicka Cave’e, chcąc nie chcąc stała się główną inspiracją do powstania tej piosenki.” – opowiada Szymon Siwierski.

 

Do singla „Picture” powstał niecodzienny klip, którego fabuła w większości układa się z zagadkowych obrazów kreślonych na kartkach bloku rysunkowego. Teledysk ten ma dla Szymona szczególne znaczenie, a jednocześnie jest wyjątkową formą pamiątki rodzinnej, ponieważ wystąpiła w nim jego babcia, Pani Jadwiga. Opisywane wideo można już obejrzeć na oficjalnym kanale artysty w serwisie YouTube.

 

Szymon Siwierski ma 29 lat. Pomimo młodego wieku może pochwalić się sporym doświadczeniem scenicznym i songwriterskim. W lutym 2023 roku światło dzienne ujrzała jego debiutancka płyta „Rezonancja”, złożona z 10 autorskich utworów fortepianowych. Szymon miał już okazję pracować między innymi z Czesławem Mozilem, Małgorzatą Ostrowską czy Runforestem. Muzyk związany jest także z Teatrem Polskim w Poznaniu. Często angażuje się w akcje społeczne i dobroczynne, między innymi jest dyrektorem artystycznym odbywających się każdej wiosny koncertów charytatywnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz koncertów w ramach inicjatywy „Graj o życie”.

Maciej Sobczak to doświadczony polski gitarzysta, autor tekstów oraz właściciel zjawiskowego, głębokiego wokalu. Współtworzył formacje Hot Water, Boogie Chilli i Big Water. Ponadto współpracował z Wojciechem Waglewskim, grupą Lombard oraz Małgorzatą Ostrowską.

 

Szymon Siwierski w social mediach:

 

Instagram: https://www.instagram.com/szymonsiwierski/

Facebook: https://www.facebook.com/szymonsiwierskimusic

YouTube: https://www.youtube.com/@szymonsiwierski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!