Limboski & Rev.Ray prezentują singiel Sweet goodby – nowy projekt muzyczny i zapowiedź płyty

Limboski & Rev.Ray prezentują singiel Sweet goodby, który zapowiada ich wspólną płytę Duality – alternatywną mieszankę folku, soulu i gospel. To utwór, który powstał jako pierwszy i tchnął energię do dalszej muzycznej drogi, która finalnie zaowocowała płytą i koncertami. Album ukaże się na płycie CD i winylu 18 stycznia 2024 roku.

 

Limboski i Rev.Ray wpadli na siebie w Berlinie, gdzie obecnie mieszkają. Przypadkowa sytuacja, nie zwiastująca jeszcze żadnych dźwięków, stała się finalnie początkiem muzycznej przygody, łączącej dwa zupełnie różne światy. Limboski, muzyk reprezentujący alternatywny pop, nominowany do Fryderyków twórca ośmiu autorskich płyt i Rev.Ray, któremu bliski jest gospel, blues i pop, współpracujący wcześniej z Mariah Carey czy BB Kingiem, stworzyli projekt wywodzący się z nadziei. Nadziei, że  kultury, niezależnie od tego jak bardzo są różne, znajdą wspólną płaszczyzną poprzez muzykę.

 

Na początku myślałem, że będziemy musieli użyć stylu, brzmienia czy odniesienia muzycznego, aby nasze muzyczne światy połączyć w zrozumiałą całość. Okazało się jednak, że nasze piosenki nie potrzebują żadnego tłumaczenia. Doświadczenia jednego były błyskawicznie zrozumiane przez drugiego. Ból przemawiał do bólu, a radość do radości. Muzycznie podczas pracy dogadywaliśmy się bez słów – mówi Rev.Ray

 

Singiel Sweet goodby to jedna z muzycznych opowieści, która w tekście sięga do osobistych doświadczeń.

Sweet goodby to piosenka o tęsknocie i przebaczeniu. Zabiera cię do momentów, kiedy czułeś motyle w brzuchu i do momentów, kiedy miałeś złamane serce, a pozostawia cię z nadzieją – mówi Rev.Ray. To jest pierwsza piosenka, jaką napisaliśmy. Dokładnie pamiętam to popołudnie i rodzaj ukojenia, które przyniósł ten refren. Ta piosenka ma dla mnie magiczne moce. Słuchając jej mam wrażenie, że ona wysłuchuje moich skarg, a potem uspokaja mnie i kołysze refrenem – dodaje Limboski.

 

Premiera Duality będzie miała miejsce 18 stycznia 2024 roku, a potem zaplanowana jest trasa koncertowa po Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!