Brazylijski zespół Desert Flag wydał swój pierwszy album studyjny, konceptualny „The Book of Sands”, opisywany przez samych muzyków jako ich lekceważąca i psychodeliczna poezja, będąca efektem wyjątkowej fuzji Grunge Noventista, Stoner Rock i Psychedelic Rock. do bardziej współczesnego aspektu kompozycji, wynikającego z różnych pomysłów i preferencji muzycznych, jakie każdy członek miał w stosunku do zespołu.
Powstały w 2021 roku, w okresie po pandemii, Desert Flag łączy doświadczenie i kreatywność wokalisty Marcela Marquesa, Vicky Ryder na gitarze, Luciano Diasa na basie i Cheby Araújo na perkusji. Jego inspiracje sięgają od Black Sabbath po Queens of the Stone Age.
Gitarzystka Vicky Ryder tak skomentowała wydawnictwo:
„Proces komponowania albumu był zbiorowym procesem uczenia się, wszystko zostało bardzo dokładnie przemyślane i wielokrotnie testowane. The Book of Sands to miks, który przyniósł brzmienie, z którego byliśmy bardzo zadowoleni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i podekscytowany przyszłością!”.
Dowiedz się więcej o Desert Flag i śledź wszystkie aktualności na @desert.flag na Instagramie.