„ATLAS ISKIER” – NOWY ALBUM DUETU KARAŚ/ROGUCKI JUŻ W PRZEDSPRZEDAŻY!

KARAŚ/ROGUCKI zapowiadają trzeci, ostatni album i zamykają tym samym miłosny tryptyk muzyczny. Wydawnictwo do tej pory promują trzy single – cover kultowego utworu „Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat, elektroniczny „Houston” z gościnnym udziałem Ofelii oraz poruszający „Pusty pixel”. „Atlas Iskier” ukaże się 1 marca, a od teraz można zamawiać krążek w wersji CD i winyl w przedsprzedaży

Pssst… iskierka zgasła – trzeci i ostatni album zespołu „KARAŚ/ROGUCKI” zatytułowany „Atlas Iskier” zamyka trwającą pięć lat przygodę o miłości, przyjaźni oraz muzyce. Na krążku znajduje się 12 elektroniczno-gitarowych, pożegnalnych utworów – w tym cover zespołu Rezerwat „Zaopiekuj się mną”, „Houston” z gościnnym udziałem Ofelii, „Pusty pixel” oraz „Niedźwiedzie polarne”.

W odróżnieniu od poprzednich albumów – „Ostatniego Bastionu Romantyzmu” oraz „Czułych Kontyngentów” – miłość już nie leczy, nie ratuje. Tym razem artyści mówią o miłości jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o tym uczuciu w kontekście desperacji i próby zapełnienia pustki. W muzyce z trzeciej płyty KARAŚ/ROGUCKI słuchać smutek, żal i mrok, ale zza ciężkich syntezatorowych dźwięków wyziera także wdzięczność, czułość czy nadzieja – co przyniesie jutro?
Mogę wyobrazić sobie, że kiedy zamykam oczy wszystko się kończy. Lecz na pewno wiem, że nie skończy się źle… – wybrzmiewa w utworze „Houston”. I tak po pięciu latach wspólnej przygody pod szyldem KARAŚ/ROGUCKI artyści w składzie Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Kamil „Holden” Kryszak oraz Wiktoria Jakubowska zamykają miłosny tryptyk.

Tracklista:
1. #Życzliwość
2. Szczypta szarych iskier
3. Zaopiekuj się mną
4. Houston
5. Czuję się jakbym miał jeszcze więcej
6. Niedźwiedzie polarne
7. Pusty pixel
8. Nie mam śmiałości do kobiet
9. Miłe popołudnie
10. Dyskont dla szaraków
11. Znikam
12. Mielno 2032

Link do preorderu „Atlas Iskier”: https://www.sklepzmuzyka.pl/atlasiskier

fot. Luke Jascz

Nowy projekt to także nowa trasa koncertowa, obejmująca kilkanaście miast. KARAŚ/ROGUCKI już w marcu 2024 roku wystartują z wiosennymi wydarzeniami, promującymi album „Atlas Iskier”:

8.03 Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia
9.03 Opole, NCPP
10.03 Gomunice, Bogart
15.03 Białystok, Zmiana Klimatu
21.03 Toruń, Lizard King
22.03 Warszawa, Stodoła
12.04 Kraków, Studio
13.04 Katowice, Rialto
14.04 Rzeszów, Pod Palmą
19.04 Poznań, Next Fest
20.04 Gdańsk, Stary Maneż
21.04 Olsztyn, CEiIK
27.04 Józefów, MOK
28.04 Łódź, Wytwórnia
3.05 Wrocław, 3-Majówka

Bilety na koncerty:
karasrogucki.kayax.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!