TEXAS i Spooner Oldham łączą siły na nowej płycie “The Muscle Shoals Sessions”!!!

Po imponującym 2023 r., w którym ukazało się obejmujące całą karierę wydawnictwo „The Very Best Of 1989 – 2023”, a także jeden z wyróżniających się setów na Pyramid Stage na Glastonbury, Texas i legendarny amerykański  songwriter i pianista Spooner Oldham wydadzą swój pierwszy wspólny album „The Muscle Shoals Sessions”. Płyta ukaże się  29 marca nakładem wytwórni [PIAS].

 

Nagrany w słynnym Fame Recording Studio w Muscle Shoals w Alabamie latem 2022 r., krążek zawiera dwanaście największych hitów Texas i dwa covery (“Would I Lie To You” duetu Charlesa & Eddie oraz “Save The Last Dance” The Drifters) – na nowo przearanżowane. Rozebrane na czynniki pierwsze, prowadzone przez uduchowiony głos Sharleen Spiteri, przy akompaniamencie delikatnych linii fortepianu Spoonera Oldhama, piosenki po prostu błyszczą w tym formacie i udowadniają swoją wartość jako ponadczasowe klasyki.

“Mieć możliwość pojechania do Muscle Shoals na nagranie było jak powrót do dzieciństwa i znalezienie się w sklepie ze słodyczami. Praca ze Spoonerem była inspirująca, a on sam jest po prostu wspaniałym człowiekiem. Fakt, że muzyka Northern Soul miała tak ogromny wpływ na Teksas, sprawił, że współpraca ze Spoonerem była idealna. Napisanie przez niego utworu “Keep On Talking” było niezbędne do nagrania go na ten album” – mówi Sharleen.

„Jeśli chodzi o adaptację utworów na album, Sharleen kontynuuje: “Ponowne wyobrażenie sobie klasyków i rozbicie ich tak, abyś usłyszał klarowność w tekstach  wymusza inne podejście i inne odczucia w tych piosenkach. To tylko wokal i fortepian z pięknym podkładem – wszystko nagrane na żywo. Myślę, że  fani dostaną coś zupełnie innego niż to, co słyszeli w oryginalnych wersjach” – dodaje Sharleen.

Wprowadzony do Rock’n’Roll Hall of Fame w 2009 r., Spooner Oldham swoim ogromnym talentem ukształtował amerykańską muzykę soulową. Jako autor tekstów, producent i klawiszowiec sesyjny, Oldham odcisnął swoje piętno na takich klasykach jak “When a Man Loves a Woman”, “Mustang Sally” i “I Never Loved a Man (The Way I Love You)”. Oldham zagrał na szeregu albumach Arethy i był współautorem kilku klasyków, “I’m Your Puppet”, “Cry Like A Baby” i “Sweet Inspirations” z Danem Pennem.

Po zakończeniu pionierskiej ery południowego soulu, Oldham wykorzystał swój znaczący talent do pracy dla innych artystów, w tym Neila Younga, Boba Dylana, Jacksona Browne’a i Everly Brothers, grając na fortepianie i organach. Pozostaje szanowaną postacią wśród miłośników muzyki, nie tylko za gustowną grę na klawiszach, ale także za swoje kompozycje.

34 lata od nagrania “I Don’t Want A Lover”, a następnie obserwowania, jak utwór osiągnął ósme miejsce na liście przebojów, Texas, jeden z najbardziej lubianych zespołów w Wielkiej Brytanii, wydał dziesięć albumów studyjnych, sprzedając ponad 40 milionów płyt na całym świecie.

Lista utworów albumu:

 1. Halo (The Muscle Shoals Sessions)
 2. Mr Haze (The Muscle Shoals Sessions)
 3. Summer Son (The Muscle Shoals Sessions)
 4. Say What You Want (The Muscle Shoals Sessions)
 5. Keep On Talking (The Muscle Shoals Sessions)
 6. The Conversation (The Muscle Shoals Sessions)
 7. In Demand (The Muscle Shoals Sessions)
 8. Would I Lie To You (The Muscle Shoals Sessions)
 9. Let’s Work It (The Muscle Shoals Sessions)
 10.     10.Black Eyed Boy (The Muscle Shoals Sessions)
 11.     11.Everyday Now (The Muscle Shoals Sessions)
 12.     12.I Don’t Want A Lover (The Muscle Shoals Sessions)
 13.     13.In Our Lifetime (The Muscle Shoals Sessions)
 14.     14.Save The Last Dance (The Muscle Shoals Sessions)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!