„Sztylet (#Antywalentynki)”, czyli opowieść nieszczęśliwych w Święto Zakochanych. Wspólny singiel Szymona Siwierskiego i Fun Fatale już w streamingu!

Muzyczna przyjaźń Szymona Siwierskiego z Fun Fatale rozkwita. Po opublikowanym w styczniu coverze „A Horse with No Name” przyszedł czas na kolejny wspólny singiel tej dwójki utalentowanych artystów. Tym razem w pełni autorski. „Sztylet (#Antywalentynki)” to czwarta odsłona zbliżającego się coraz większymi krokami nowego longplay’u Szymona Siwierskiego, a zarazem pierwsza – w całości napisana i zaśpiewana po polsku. Ta pop-alternatywna ballada dostępna jest już na platformach streamingowych!

 

Jednym, Walentynki kojarzą się z celebracją miłości na romantycznej kolacji we dwoje. Innym niestety, przywołują na myśl gorzkie wspomnienia po ostatnim rozstaniu – i właśnie to przykre doświadczenie było główną inspiracją do powstania najnowszego utworu Szymona Siwierskiego.

 

SZTYLET (#ANTYWALENTYNKI) to ważna dla mnie piosenka, ponieważ traktuje o końcu mojego związku. Może zabrzmi to dość sztampowo, ale gdy dowiedziałem się, że ponownie jestem singlem, usiadłem do pianina i wymyśliłem przejmującą melodię oraz harmonię. Chwilę później zacząłem pisać tekst (mój debiutancki) i tak naprawdę w dwie godziny powstał utwór.

Fantastyczne było to, że akurat w tamtym czasie poznałem Fun Fatale i od razu wiedziałem, że jej wrażliwość pozwoli zachować wszystkie emocje, które wlałem w tę kompozycję.

Założeniem SZTYLETU (#ANTYWALENTYNKI) było to, aby był on prosty – takie są w końcu nasze uczucia, także i moje. Szczęście, smutek czy rozczarowanie nie wynikają z głębokich przemyśleń, lecz z impulsów, które pozbawione są kalkulacji i rozkładania konkretnej sytuacji na pojedyncze czynniki” – mówi Szymon Siwierski.

Znany szerszej publiczności ze składu alternatywnej grupy SWIERNALIS pianista i songwriter, począwszy od grudnia ub.r. regularnie prezentuje słuchaczom fragmenty swojej drugiej płyty, która trafi do sprzedaży już w kwietniu. Każdy z dotychczas opublikowanych utworów nagrany został w duecie z innym artystą z rodzimej sceny muzycznej. Byli to: Maciej Sobczak („Picture”) oraz Runforrest („Trust”).

Ale to dopiero początek…, bowiem tracklistę nowego krążka Szymona w większości tworzyć będą kawałki, zarejestrowane we współpracy z zaproszonymi przez niego gośćmi. Usłyszeć będzie można m.in. Katarzynę Groniec czy lidera wspomnianego wyżej zespołu SWIERNALIS.

 

Cieszę się, że materiał na nadchodzący album jest już prawie gotowy. Jestem niezwykle szczęśliwy, że w pracy nad PICTURES pomogli mi nie tylko moi wieloletni przyjaciele, ale też osobistości, które od zawsze szalenie ceniłem. To swego rodzaju spełnienie muzycznych marzeń” – dodaje muzyk.

 

Z kolei Fun Fatale, a właściwie Marysia Domańska przygotowuje się do premiery drugiego singla zatytułowanego „Teatr Świata”, stworzonego razem z gitarzystą i kompozytorem – Maciejem Pruchniewiczem, z którym koncertuje jako projekt Fun Fatale. „Teatr Świata” ujrzy światło dzienne w środę, 28 lutego br.

 

 

Szymon Siwierski w social mediach:

 

Instagram – https://www.instagram.com/szymonsiwierski

Facebook – https://www.facebook.com/szymonsiwierskimusic

YouTube – https://www.youtube.com/@szymonsiwierski

TikTok – https://www.tiktok.com/@szymonsiwierski

 

Fun Fatale w social mediach:

 

Instagram – https://www.instagram.com/_funfatale_/

Facebook – https://www.facebook.com/profile.php?id=100092505354615

YouTube – https://www.youtube.com/@FunFatale

TikTok – https://www.tiktok.com/@funfatale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!