„Bob Marley: One Love” – utwory inspirowane filmową biografią artysty już dostępne

Na ekrany kin trafił właśnie wyczekiwany film studia Paramount Pictures „Bob Marley: One Love”. Island Records i Tuff Gong uczciły kinową premierę wydaniem wersji deluxe albumu „BOB MARLEY: ONE LOVE (MUSIC INSPIRED BY THE FILM)”, na której znalazły się jedne z najważniejszych utworów jamajskiej ikony, które na potrzeby projektu zinterpretowali Bloody Civilian, Skip Marley, Daniel Caesar, Kacey Musgraves, Wizkid, Jessie Reyez, Leon Bridges, Farruko, Mystic Marley i Shenseea.

Przed publikacją całości fani mieli możliwość usłyszeć cztery single, w tym „One Love” w wersji Wizkida, które ujrzało światło dzienne w tygodniu uroczystej premiery filmu, która odbyła się w Walentynki.
To dla mnie prawdziwe błogosławieństwo móc nagrać cover tej piosenki. „One Love” jest kultowe – nie krył ekscytacji Wizkid.
Farruko, który na potrzeby wydawnictwa, przygotował własną interpretację innej klasycznej piosenki, przyznał: – Kiedy nadarzyła się okazja, wybrałem „Jamming”, ponieważ to jeden z moich ulubionych utworów Boba. Wiedziałem, że to jest to. To był niesamowity proces, ponieważ mogłem użyć próbki jego wokalu w piosence, nad którą pracowałem. Poczułem się, jakbym faktycznie nagrywał z TYM Bobem Marleyem. To zaszczyt wziąć udział w tym projekcie. Film pokazuje, że Marley był kimś więcej niż liderem – był prorokiem, kimś, kto na zawsze zmienił kulturę muzyczną i uczynił priorytetem walka o prawa człowieka, pokój i równość. Bardzo się z nim utożsamiam. Zawsze mnie inspirował. Łączy nas coś wyjątkowego – wyspiarska kultura, którą mamy we krwi.
Rodzina artysty uczestniczyła w wyborze i zatwierdzaniu wszystkich utwór, które znalazły się na płycie, co jest podkreśleniem silnego, trwającego już sześć dekad związku Island Records z Marleyami i Jamajką, która została odpowiednio odzwierciedlona w filmie. Warto dodać, że aż sześć z dziesięciu utworów, które trafiły na album, pochodzi z przełomowego, uhonorowanego w Stanach złotą płytą albumu Boba Marleya i The Wailers „Exodus”. Są to „Natural Mystic”, utwór tytułowy, „Waiting in Vain”, „Three Little Birds”, „Jamming” oraz „One Love”.
W komunikacie Paramount Pictures czytamy: „Bob Marley: One Love” to celebracja życia i muzyki ikony, która zainspirowała swoim przesłaniem miłości i jedności całe pokolenia. Opowieść o Bobie pokonującym przeciwności losu i odbywającym podróż, która stoi za jego rewolucyjną muzyką, będzie przedstawiona po raz pierwszy. Główną rolę w wyprodukowanym wspólnie z rodziną Marleyów filmie zagrał Kingsley Ben-Adir, natomiast w jego żonę Ritę wcieliła się Lashana Lynch.
„BOB MARLEY: ONE LOVE (MUSIC INSPIRED BY THE FILM)” DELUXE ALBUM – lista utworów:
1. Bloody Civilian – „Natural Mystic”
2. Skip Marley – „Exodus”
3. Daniel Caesar – „Waiting in Vain”
4. Kacey Musgraves – „Three Little Birds”
5. Wizkid – „One Love”
6. Jessie Reyez – „Is This Love”
7. Leon Bridges – „Redemption Song”
8. Farruko – „Rasta Reggae (Jamming)”
9. Mystic Marley – „Misty Morning”
10. Shenseea – „No Woman, No Cry”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!