Draconian wraca na dwa koncerty do Polski!

Szwedzcy gothmetalowcy wystąpią 31 października w Warszawie i 11 listopada w Krakowie. Supportami będą Nailed to Obscurity i Fragment Soul.

To będzie smutny wieczór. Draconian grają gotycki metal wypełniony wyłącznie najciemniejszymi barwami, a jakby tego było mało, chętnie dorzucają death-doomowe walce, by ostatecznie poturbować słuchacza emocjonalnie. Prawda, że pięknie?

Bilety na koncerty są już dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

DRACONIAN (Szwecja) gothic metal, death metal, doom metal:
Kiedy Draconian formowali się w połowie lat 90., metal gotycki przeżywał absolutny popularnościowy szczyt. Szwedzi wówczas nie uszczknęli swojego kawałka tortu, ponieważ wydawali wyłącznie demówki, a debiutancką płytę zaprezentowali dopiero w 2003 roku. I wiecie co? To dobrze – bo kiedy boom na gatunek przygasł, a wraz z nim jego herosi, grupa z Säffle mogła w pełni rozbłysnąć i przejąć koronę. Podopieczni Napalm Records podchodzą do nurtu w najlepszy sposób, bezbłędnie mieszając rozmarzone melodie z przygniatającym ciężarem. To taka formacja, która oferuje i melodie prowokujące do rozlewu łez, i doomowe tąpnięcia miażdżące skały. Mają w sobie piękno zespolone z wrażliwością, a do tego deathmetalową intensywność. Idealny soundtrack na pogrzeb.
NAILED TO OBSCURITY (Niemcy) melodic death metal, doom metal:
W przypadku takiego Nailed to Obscurity kluczową rolę również odgrywają walce drogowe i wysysanie optymizmu ze słuchacza, ale jest to jeszcze intensywniejsze, podane bez udziału gotyckich naleciałości. Niemcy szukają tego, co najlepsze w death i doom metalu, a wszystko ubierają w melodyjne szaty. Spodziewajcie się więc rozrzucania taczek pełnych gruzu, lecz z odpowiednią dozą mroku generowaną przez natchnione gitarowe leady – jasne, ciężar ciężarem, ale smutek musi być, oto ich dewiza.
FRAGMENT SOUL (Grecja) progressive metal, doom metal:
Fragment Soul podejmuje się łączenia wątków, które raczej nie idą ze sobą w parze, ale w ich przypadku wybitnie współgrają. Grecka załoga bierze na warsztat przede wszystkim progmetalową złożoność, sympatię do rozwlekłych form i elegancję łączoną z wzorowym zapleczem technicznym, lecz zamiast iść w heavy metal, lecą prosto w doom. Spodziewajcie się bogatych aranżacji i wysokiej kultury muzycznej podanej na wolno. I bardzo ciężko.
Kiedy: 31 października (czwartek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22
Bilety: 109-119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 11 listopada (wtorek) 2024
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12
Bilety: 109-119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!